Aziz Yıldırım ispatlasın istifa ederim

Tuttuğu Takım
GALATASARAY
Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman, Fenerbahçe'yi mağlup ettikleri mücadelenin ardından 360 kanalında yayınlanan Telegol'e açıklamalarda bulundu ve A Milli Takım'dan istifa etmesi gerektiğini söyleyen Aziz Yıldırım'a cevap verdi.

Milli takım kampında oyuncuların aklını çeldiği ve istifa etmesi gerektiğini söyleyen Yıldırım'a cevap veren Ataman, "Aziz Başkan kendi görüşünü söylüyor. Benim verdiğim tek cevap: Bu fikrin altında, Türk Milli Takımı'nda oyuncuların beyninin yıkandığı, oyuncular için transfer görüşmeleri yapıldığını söyledi Aziz Yıldırım. Bunun yapıldığını ispat etsin, anında istifa ederim. Aziz başkan için çok fazla bir şey söylemiyorum. Kendi fikirleridir. Karar verecek olan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay ve Dursun Özbek'tir" ifadelerini kullandı.

Bu sezon Euroleague'e katılamayan Galatasaray'ın, Eurocup'ı kazanarak Euroleague'e katılacağını iddia eden Ataman, "Eurocup'ı alıp otomatik olarak Euroleague'de oynayacağız. Bakalım onu nasıl engelleyecekler" diye konuştu.

Derbinin ardından düzenlenen basın toplantısında da konuşan Ataman, maça hem hücumda hem de savunmada üstünlük kurarak başladıklarını ve olağanüstü bir mücadele gösterdiklerini ifade etti.

Tecrübeli çalıştırıcı, Fenerbahçe'nin ikili oyunlardaki zafiyetlerini bildiklerini ve oyun kuruculara ikili sıkıştırmalar yaptıklarını belirterek, "Maça iyi başladık ancak boş atışları kaçırdık. Takımım bu akşam olağanüstü mücadele etti. Galatasaray camiası bu takımla gurur duymalı. Oyuncularım bir basketbol takımının yapabileceği her şeyi yaptı. Ali Muhammed ve Bogdanovic'e ikili sıkıştırma uyguladık. Rakibimiz 4 gün önce Real Madrid'i yenmiş bir takım" değerlendirmesinde bulundu.

Galatasaray Odeabank'ın takım kaptanı Sinan Güler ise, önemli atışlar kaçırdıklarını ve buna rağmen oyunu hep önde götürerek önemli bir galibiyet aldıklarını dile getirdi.
ilginç haberler
Milli basketbolcu, çok iyi bir atmosferde oynadıklarını anlatarak, "Atmosferi en iyi şekilde kullandığımıza inanıyorum. Maçın başında boş atışlar kaçırmamıza rağmen karşılaşmayı önde sürdürdük. Çünkü takım gibi oynadık ve istediklerimizi sahaya yansıttık. İkinci yarıda bu basketbolun üzerine koyarak ve savunmadaki sertliğimizi arttırarak önemli bir galibiyet aldık" şeklinde konuştu.
güncel haberler
Salondaki atmosferde değinen Ataman, "Müthiş bir atmosfer vardı. Derbi maçları ezeli rekabetin olduğu maçlardır. Seyircimiz taşkınlık yapmadı. Tüm taraftarlarımızı kutluyorum" dedi.

Back
Yukarı