Gabri - Serseriyim Onunla Şarkı Sözü

melek

Demirbaşlardan
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
Şarkılarda bi ton soru bırakmışken uzaklaşmak, ne denlidir? Bırak şunu, tartışalım. Hep bi sorun yaratmışım, haklıymışın; bende böyle görür oldum..
Kendimize eziyetler edinirken geziyordum, ellerim de ceplerimde! Bişeylerden, resimlerden vazgeçermiş insanoğlu.
Kaybı büyük edinmişiz biz doğarken yanmış sokak lambaları, hata burda işte şimdi söndürüyor hayatları kaybedişler..
Öpmeyişler, sigaramda bitmeyişler.. Bekliyorken o köşede duvarda ki sülietler, istişare ediyorken aklımızda bi ton trip sen zıvana gevşetirdin Hatırla!
Geçmişimi hatırlat,icabında gökyüzünden bahsedelim köprüaltı durakta!Manzaramız kıpkırmızı gözlerimiz sırıtmaz .Döndüğünde hatırlat!
Gökyüzünde yarınlar, sabret diyen şairlerin şiirleri kumbaramda tütünden bir sigarayla değiştim; boğazımda bi mavzerin çığlıyla doğan güneş yakında..
Patlayan bi silahla ışık saçmış pencereme, çiçeklerde yakışmaz. Üstümüzü temizlerken, hiç bi çocuk yakınmaz; façamızda bozukluklar, serseriyim onunla..
Sen hep beni hatırla. Zayıf duran hafızamda, gülüşlerin mırıldar fiyaskodur yarınlarım; en karanlık sabahlardan yangınlar gönderdim..
Beni böyle hatırla! Unuttuğun o günlerden bahsederim yanında.. &Sen hep beni hatırla!
Kabulleniş bir bakıma, mevsim düşer ben yazarım.. Ya da bigün borcun olur, sen gülersin ben yanarım; bende bunu borç bilirim sen gülensin ben yananım..
Sis kaplıyor her tarafı, ağırlaşır sol tarafım, bu caddenin hükmünden geçiyorken aklanırım yükmünden tepetaklak bavul gibi toplanırım.. Eksilirim, ben yanarım..

Gülüşlerin kalıplaşır, soğuk olur izmir kışı; üstümüzde ayrılıktan montlar giyip yürüyorken kordon boyu kahpeleşir.. Bozuk para değil şiir biriktirdim kumbaramda..
Yıllarımız hiç olmuşken bu alkolün tesirinde gülüşlerin yanımda.. Yarım kalmış şaraptan, gökyüzünden, yarından, gül'yüzünde barınmak; başka düşer yanılmak..
Aşka fevri davranmaktır tam belinden sarılmak.. Her seferde yanılmak, ukte kalır boğazımda düğümlenir bazı şeyler.. Kahrediyor mesafeler, öyle kolay yazılmaz..
Hıncımızı anlatırken gökkuşağı yaratmak mı? HER CİGARA SARILMAZ! ELLERİNDEN TUTAR BAZEN yazdıklarım yazılmaz.. Söylenilen takılmaz..
18'li yaşlarımız öyle kolay yanılmaz.. Her gören de diyordu bak bu şekilde yaşanmaz..
&Sen hep beni hatırla! Unuttuğun o günlerden bahsederim köprüaltı durakta..
Çıkarsın da gidersin ya bekleyenler olur seni, mevzulardan uzak durmak hayli zordur aslında... Semtinden fazla sevip koklamışsın ellerini, bi çocuğun tiner bezi koklayışı gibi...
Çiçeklere koştururken, bahçeleri ezmişsiniz; seviyorum derken de kendinizi s*kmişsiniz! Katlettiniz anlamını hissiyatın gölgesinde manzaramda çiçeklerden şiirler var kumbaramda..
Biriktirdin, belki gaspa uğramıştır hayallerin! Sotende bi çift kağıtlı; susturuyor diyenleri.. Kaybettikçe kazanmaktan vazgeçipte esrarengiz olaylardan tanışmışlık varsa bile;
Son demini geçirdiğin ardından plan bozup gelen hayat kaidemi hoşgeldinler karşılıyor.. Anlamıyor kimse beni, sessizliğin saçlarınla şarampolden tam kalbime yuvarlanır;
GÖZLERİNİ DEVİRİRSİN, DEVRİMLEŞİR BAKIŞLARIN!

Back
Yukarı