Aşk'a İnanmışt'ı

Genel Yönetici
Staff member
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
Yanımda mutsuzsan eğer, benden uzakta mutlu ol…” diyebilecek kadar seviyorum seni.

Onca zamanın üstünde eskimeyen bir düşüncesin şimdi; İnsan hergün anımsar mı aynı gözleri ?

Yokluğunun soğuğunda üşümektense varlığının ateşinde yanmak isterdim…Üşüyerek yanmayı yanarak üşümeyi yazık ki ben senden öğrendim.

Senin adın bile geçmedi; ama ben seni hiç unutmadım.

Artık öğrendim ki; kimi sevdiğin önemliymiş. Uzun yolu göze alamayana kelebek olunmazmış. Nefesi yetmeyenle dipte hazine aranmazmış. Aşkın ibadetini bilmeyene bayram bağışlanmazmış.

Acaba uzakta olması mıdır onun en büyük cazibesi..? Mesafe midir acaba onu her an özlenen bir düşe çeviren..?

Sana güzel bir yaz günü gelmiştim.
Karlı bir sabahta gidiyorum.
Beş mevsim yaşamışız beraber,
Beş mevsim bir "iç denizi" karartmaya yetti.
İşte böyle sevgili...
Biz artık seninle haritada iki küçük su lekesi...
Hiçbir nehir kavuşturamaz bizi. İclal Aydın

İki tebessüm bir Aşk ediyor da
Binlerce gözyaşı bir gideni döndürmüyor...
Galiba insan bu yüzden hep aynı gözleri anımsıyor... İclal Aydın

Kırılgan olmak iyidir.
Hala içine kan akan bir kalp taşıyorsunuz demektir... İclal Aydın

Biz artık seninle haritada iki küçük su lekesi.
Hiçbir nehir kavuşturamaz bizi... İclal Aydın

İhanet bağışlanamaz,
Geçiştirebilir belki ama iğrenç yüzü,
Belleğe o kadar derin çizgilerle kazınır ki,
Unutmak için ölmek gerekir... İclal Aydın

"Mutsuzluk bulaşıcıdır demiştik ya... Düşünüyorum da...
Her türlü ilişki sudoku gibi aslında. Çözdükçe, çözdükçe
gelişiyor insan...
'Sudoku' bir başka, 'sorun' dediğimiz bir başka şey fakat... Sudoku bir bulmaca. Zekâ ve hafıza geliştiriyor. 'Sorun' adı üzerinde. Başkasının da olsa kişiyi karartıyor...
Oturan boğa yerinde oturuyorsa, yanındakini de yerinde tutuyor demektir...
Arkadaşınız, sevgiliniz, eşiniz sizi geliştirmiyor hımbıllaştırıyorsa bir sorun yok mudur sizce de?..." İclal Aydın - Gelmiş Bulundum

Her hikaye biriciktir, biliyorsun. Ama her hikayenin kanı kendi damarları içinde akarken başkalarının rüzgarını, yağmurunu ve ne yazık ki kurşununu da isabet alır kimi zaman... Bir Cihan Kafes - İclal Aydın

"Aslında... Senin adın bile geçmedi...
Ama...
Ben seni hiç unutmadım...
Susmak da aşkın yollarından biriymiş. Bunu öğrendim...
Susulmuş çok aşkım yok ama aşktan sustuğum çok hikâyem var desem..." Senin Adın Bile Geçmedi - İclal Aydın

Kadın duştan çıktı ve masanın üzerine bırakılmış sandviçle bir fincan çayı gördü. Ekmeğin içi çıkarılmıştı. Kadın bunu fark edince ağlamaya başladı. Gulriz Sururi'nin son kitabı "Seni Seviyorum"un kahramanı Sahra satırlarda, kitabı okumakta olan… Gördüğüme Sevindim - İclal Aydın

Back
Yukarı