Kırlangıcın Aşkı

aziM

Demirbaşlardan
Tuttuğu Takım
BEŞİKTAŞ
Kırlangıcın biri, bir adama aşık olmuş. Ve adamın penceresinin önüne konup adama şöyle demiş: ‘Ben seni çok seviyorum, lütfen pencereyi açıp beni içeri al da birlikte yaşayalım.’ Adam: ‘olmaz alamam… sen bir kuşsun hiç ,bir kuş adama aşık olur mu?...” Kırlangıç bir süre sonra tekrar gelmiş: “ Lütfen pencereyi açıp, beni içeri al. Birlikte yaşarız. Hem, ben sana dost ve arkadaş olurum. Canın da sıkılmaz, birlikte yaşar gideriz…” Adam cümlesini yineleyerek:
“olmaz, alamam… Git başımdan!” cevap vermiş. Zaman geçmiş
,sonbahar yaklaşmış. Kırlangıç üçüncü ve son defa penceresinin önüne konup,adama tekrar şöyle demiş;”lütfen beni içeri al.artık soğuklarda başladı,dışarıda kalamam. Biliyorsun ben sıcak havalarda yasayabilirim sadece… beni içeri almazsan,başka sıcak ülkelere gitmek zorunda kalırım. Lütfen beni içeri al da,burada kalayım. Birlikte yemek yer,omzuna konar,seni neşelendirir,sana arkadaşlık ederim. Hem sen de benim gibi yalnızsın…” adam;”git başımdan!ben yalnız kalırım.”demiş ve kuşu kovmuş. Kırlangıçta bu cvp üzerine,üzüntülü bir şekilde uçmuş uzaklara gitmiş. Adam kırlangıç uzaklara gittikten sora düşünmüş;
“ben ne aptal,ne kadar akılsız bir adamım,niye kırlangıçla birlikte yaşamayı kabul etmedim?”ne guzel bırlıkte kalırdık…”demiş kendi kendine. Çok pişman olmuş fakat iş işten geçmiş.kendi kendine; “nasıl olsa sıcaklar başlayınca,kırlangıcım yine gelir ben de onu içeri alır birlıkte mutlu bir hayat sürerim…”demiş. Ve penceresini sonuna kadar açıp beklemeye başlamış. Yazın gelmesiyle,kırlangıçlar da gelmeye başlamış. Ama onun kırlangıcı gelmemiş. Yazın sonuna kadar penceresini hiç kapatmadan,pencerenin başında beklemiş ama nafile. Kırlangıç yine gelmemiş. Gelen kırlangıçlara sormuş;”kırlangıcı gören odlumu?” diye.haber alamamış. Sonunda halini danışmak için bir bilgeye gitmiş. Bilge kişiye olayı anlattıktan sonra,şöyle bir yanıt almiş;
“KIRLANGIÇLARIN ÖMRÜ ALTI AYDIR.”
Hayatta bazı fırsatlar vardır,ömründe bir defa eline geçer ve değerlendiremezsen uçup gider. Hayatta bazı insanlar vardır,ömründe bir kez karşına çıkar ve fark edemezsen,değerini bilemezsen uçup gider,
Ve asla geri gelmezler…
Dikkatli olun.
Farkında olun…
Ve bir düşünün;acaba kaç kırlangıcı kovaladınız pencerenizden bugüne değin…

Ce: Kırlangıcın Aşkı

Daha önce okumuştum harikadır sagolasun kemal abi

Wayy bee Çok güzeldi ama adama gıcık oldum :5:insan bişeylerin değerini kaybettikten sonra anlıyor ne yazıkki.Rabbim bizi böyle pişmanlıklarla sınamasın:)Ellerine sağlık

ben duymuştum bunu eyvallah gerçekten çok güzel :)

bende okumuştum güzeldi saol abi

ben biyerde daha okumuştum bunu çok güzeldi abicim
emeğine sağlık:)

Back
Yukarı