Logolarda ki Gizli Simgeler !!!

>>> p a r s <<<

Etkin Üye
Tuttuğu Takım
GALATASARAY

Defalarca görmüş olabileceğiniz bir logo. Ama "E" ve "x" harfleri arasında oluşan oku gerçekten çok az kişi farkediyor. Şirket böylelikle çok "hızlı" teslimat yaptığı mesajını veriyor. Oku görmeden bile işareti algılayan beyin, insana bu hissi verdiği söyleniyor.

İlk bakışta yoga yapan bir genç kız figürü görünüyor. Dikkatlice bakıldığında ise Avustralya haritası kolayca farkediliyor.

İnternet üzerinden kitap satışıyla ünlenen amazon.com'un logosunda ilginç bir şey yok gibi. Ama alttan geçen ok, iki anlam taşıyor. Birincisi, "Burada A'dan Z'ye herşeyi bulunuyor" mesajını taşıyıyor. İkincisi ok, gülümseyen bir yüz çağrışımı yapıp, müşteri memnuniyetinin sağlanacağı mesajını veriyor.

Fransa'nın başkenti Paris'in simgelerinden biri olan Lafayette alışveriş merkezinin logosunda kentin daha da ünlü simgesini görmek mümkün. "tt" harflerinin oluşturduğu Eiffel Kulesi'ne dikkat.

Dünyanın dört bir yanında satılıyor. Pek çok insan mutlaka bu çikolatayı yemiştir. Ama pek çok insan bu logoda gizli figürü hiç farketmemiştir. Oysa iyice bakıldığında Alp dağlarını simgeleyen resimde, bir ayı figürü görünüyor. Böylelikle ilk kez İsviçre'nin Bern kentinde üretilen bu çikolatanın kökenine işaret ediliyor. Bern kentinin simgesi de bir ayı figürü.

Ce: Logolarda ki Gizli Simgeler !!!

ben göremiyorum resimleri...

ekliydi ama kaybolmuş düzeltirim :)

bekliyorum merak ettim :)

düzenlemeyi unuttun galiba görünmüyo ablacm bişey:act-up:

Back
Yukarı