maNga Eurovision 2010 şarkısı: We could be the same (Aynı olabilirdik)

atmaca

Genel Yönetici
Staff member
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
[SENE]1831383[/SENE]​

Ce: maNga Eurovision 2010 şarkısı: We could be the same (Aynı olabilirdik)

Neden ingilizce ki?

Uluslararası dil olduğu için sanırım.

Ona amenna.
Lakin burda amaç başkalarına kendimizi beğendirmek, oy toplamak,ulusların bizi anlayabilmesi mi diye soracaktım-Şuna benziyor, bir futbol maçında önemli olan gol atmak mı? sorusuyla aynı hatta daha değersizi bence-ki müzik zaten evrenseldir,. hangi dilde söylendiğinin bir önemi yoktur. Neyse bu eurovision olayına ben toptan karşıyım zaten :)

---------- Mesaj eklendi 22:02 ---------- Önceki mesaj 22:01 zamanında eklendi ----------

Ona amenna.
Lakin burda amaç başkalarına kendimizi beğendirmek, oy toplamak,ulusların bizi anlayabilmesi mi diye soracaktım-Şuna benziyor, bir futbol maçında önemli olan gol atmak mı? sorusuyla aynı hatta daha değersizi bence-ki müzik zaten evrenseldir,. hangi dilde söylendiğinin bir önemi yoktur. Neyse bu eurovision olayına ben toptan karşıyım zaten :)

Bu ne anlaşılmaz kelimeler topluluğu böyle :)
Çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü özür dileriz.

Siyasî olaya döndü Eurovision. Tadı yok. :) Milletimizden başka olayı vatan millet Sakarya'ya çeviren yok. :)

aynen katılıyorum. tam bir siyaset meydanı oldu. ama biz buna rağmen hala kendimizden ödün verip ingilizce şarkıyla çıkıyoruz.
neden türkçe olmasın ki?

Türkçe şarkıyla çıkınca yabancılar anlamayacak gibi düşünüyorlar. İngilizce bilenler dışında kimse anlamıyor zaten şarkıları. Kulaklarına hoş geldiği için dinliyorlar. :)

Aslında ne müziğin ne dilin ne şarkıyı söyleyenin ne ortaya konan icraatın ve ne de bunların ülkenin kendisiyle bir alakası var.
Nerde o eski eurovision'lar :)

Valla aynen öyle. :)

Bende karşıyım ingilizce söylenmesine.Önceden türkçe söylenip anında çeviri yapıyolardı.

Ayrıca parçayı da beğenmedim:thinking:

Back
Yukarı