Murat Göğebakan Lösemiyi Yendi

_Ezel_

Özel Üye
Özel Üye
Tuttuğu Takım
BEŞİKTAŞ
fft17mf459217.jpg

Mayıs ayından beri lösemi teşhisiyle Memorial Hastanesi'nde tedavi gören ünlü sanatçı Murat Göğebakan kanser hastalığını yendi. Tedavisinin ardından 7 ay sonra dün ilk kez basının karşsına çıkan Göğabakan'ın mutlu ve sevinçli hali gözlerden kaçmadı. Ünlü sanatçı, hastalığı süresinde kendisiyle yakından ilgilenen Hematoloji Uzmanı Doktor Hüseyin Saffet Beköz ile birlikte tedavi süreci ve sağlık durumu hakkında bilgi verdi.

Çok büyük servet sahibi oldum Doktor Beköz "Kemik iliği incelemesinde kan değerlerinin normal seviyelerde olduğunu gördük. Kendi kök hücrelerini toplayıp saklamak ve gerekirse kullanmak yönünde heyet kararı aldık. Murat Bey'le ayda bir tetkiklerimiz olacak ama şu an sağlığını tehdit edecek bir durum yok." şeklinde açıklama yaparken Murat Göğebakan ise "Ben bir dost kazandım." diyerek can dostum kardeşim dediği doktor Beköz'ün ardından söz aldı.
Basın mensuplarının sorularını yanıtlarken kimi zaman duygulu anlar yaşayarak gözyaşlarına hakim olamayan Göğebakan, "İkinci hayatımı yaşıyorum." diyerek şöyle konuştu;
"Herşeyin bir başlangıcı ve sonu vardır. Benim için çok zor bir 7 ay geçti. Hastanede bana çok büyük özveriyle baktılar, çok iyi davrandılar, herkese çok teşekkür ediyorum. Bir yapımcı arkadaşım ziyaretime geldiğinde 'Milyonlarca insan senin için dua ediyor. Bu nasıl bir duygu diye sordu?' Gerçekten Amerika'dan Arjantin'den, Kırgızistan'dan yurdun her yerinden telefon geldi. Ben çok büyük bir servet kazandım. Para hiçbir zaman önemli olmadı. Bu serveti kazanmak için bedel ödedim ve şu an ağlamamak için kendimi zor tutuyorum.
Her gün şükrediyorum. İkinci hayatımı yaşıyorum.Param olmasaydı bugün burada olmazdım. Çok pahalı operasyonlar geçirdim." Asilik kanımda var.
Hastanede kaldığı 7 ay süre zarfında 4 albümlük şarkı yaptığını söyleyen Göğebakan, "Ben tabuları yıkan adamım. Rockçıyım,asi olmak ruhumda var.Odada konservatuarda çalmadığım kadar gitar çaldım. Günde 7-8 saat gitar çalıyordum ve hemşirelerden bir kaç kez uyarı aldım. Bu şarkılarımı ilk fırsatta beni hasretle bekleyen sevenlerimle paylaşmak için sabırsızlanıyorum. Sahneye çıkmayı çom özledim. 22 Ocak'ta Almanya'daki konserimle birlikte bu özlemim sona erecek. Yaptığım şarkıları ihtiyacı olan arkadaşlara hiç bir bedel almadan vermeyi düşünüyorum."diye konuştu.

Kurtuluş ağabeyimin cenazesine gidemedim İlk kez bayramın üçüncü günü dışarı çıktığını ve bayramı ailesyile birlikte geçirmenin sevincini yaşadığını söyleyen Göğebakan, geçtiğimiz aylarda kaybetiğimiz şarkıcı Kurtuluş ve yönetmen Halit Refiğ'in cenazelerine katılamadığı için çok üzgün olduğunu söyledi.
Göğebakan, "O odanın kaç adım olduğunu doktorlardan daha iyi biliyorum.Odanın dışına çıkmak benim için mükafattı.Ama ben yanımdaki odada yatan Halit Refiğ'i bile görmeye gidemedim. Cenazesine katılamadım. Kurtuluş ağabeyimin cenazesine gidemedim. Onun için çok üzgünüm. Daha sonra Kabir ziyaretlerine gidebildim " dedi.

Hiç ağlamadım Geçirdiği zor günlerde hiçbirzaman ölümü aklından geçirmediğini söyleyen Göğebakan" Herzaman dimdik durmaya çalıştım. Eşimin ve ailemin yanında asla alamadım. Zaten öğrendiğim ilk gece onlara ne söyleyeceğimi bilemediğim için ağlamıştım. Bir daha da ağlamadım. Çok zor günlerdi doktorlar o hastahane odası kaç adım bilmezler ama ben biliyorum. Koridora çıkmak bile benim için büyük bir şeydi. Ailemin karşısında hep dik durmaya çalıştım onlarda benim karşımda öyle durdular. Hiç ağladıklarını görmedim. Ve ben kazandım" diye konuştu.

Ce: Murat Göğebakan Lösemiyi Yendi

allah yardımcısı olsun geride bu hastalıkla uğraşanlara cnm bnmmm

Ce: Murat Göğebakan Lösemiyi Yendi

Ya be çok sevindim.Çokda dua etmiştim allah kabul etti.Çünkü güzel bir insan müzik adına:)rabbim herkesi kurtarsın bu illettenn:wink:

Back
Yukarı