Aşk'a İnanmışt'ı

Genel Yönetici
Staff member
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
Şimdi şuracığa düşmekten korkuyorum,içimde biriken hislerin aniden patlayarak beni zerreler halinde dağıtacağından korkuyorum. [S.Ali]

O, hiç eksik kalmasın istediğindir. Hiç eksik olmasın istediğin.. O, "Keşke olmasaydı" diyemediğin, diyemeyeceğindir. /Oruç Aruoba/

Herkesin başını alıp gidesi vardır ama aklındakileri sığdıracak valiz bulamaz. Nazan Bekiroğlu

"Onun yerine koyacak kimse bulamıyorum." /Oğuz Atay/

Sana seni seviyorum dediğim kadar, anneme peki anneciğim deseydim; Hazırdı cennetteki yerim. Cemal Süreya

"Kafamda susmaları için yalvardığım sesler var." /Ali Lidar/

Bizler sevdiğimiz insanları kaybetmek için dünyaya gelmişiz. Yoksa onların değerini nasıl anlarız? The Curious Case of Benjamin Button

Risk almayı seven bir insanım. Senden vazgeçiyorum. [Joanna]

Dünyanın ahlakça en dibe vuran kişisi, dostunun özelini araştıran ve ayıbını biriktirendir. İhsan Fazlıoğlu

Doğruyu söylemek değil, anlatmak güçtür. Cemil Meriç

Cahile laf anlatılmaz; laf sokulur.

Kimileri seviyorum der, çünkü ezberlemiştir.. Kimileri diyemez, çünkü gerçekten sevmiştir. [Can Yücel]

Yaptığın iyiliği hatırlatma, gördüğün iyiliği unutma. Mevlana

Kahramanlık, hatada ısrar etmemektir. Cemil Meriç

Sözümüz eksik, hayatlarımız yarım Kalbimiz sallanıyor içimizde Direnmeye hazır hayatlar ver bize Rabbim! Nuri Pakdil

Sessiz insanlar en gürültülü zihniyete sahiptir. [Kurt Cobain]

İçim içime sığmıyor! Şimdi sana dairim. Ölesiye tutkulu Ölesiye şairim. Nurullah Genç

Nerede olursanız olun, nereye giderseniz gidin, kim olduğunuzu ve hangi yollardan geçtiğinizi asla unutmayın. [Ninja Assassin]

Bu dünyada yapılacak, öğrenilecek o kadar çok şey vardı ki, yedi saat uyuyunca kendimi suçlu hissediyordum. [Jack London]

Bir ilişki ne kadar yıpranmış olursa olsun ortada aşk olduğu sürece bir şeyleri düzeltmek için her zaman umut vardır. [Nip-Tuck]

İnsan olmaya çalışan herkes kahramandır. İbrahim Paşalı

Herkesin sırtını dönmesinin neye benzediğini bilirsin. Hatta sana en yakın olanların bile. [Man on a Ledge]

Bir şehir kadar kalabalıktır bazılarının yalnızlığı. Cahit Zarifoğlu

Bazılarının ilişkisi var ama sevdiği yok.Birçoğunun da bir sevdiği var; ama ilişkisi yok. [Paul Auster]

"İyi arkadaşların kendi aralarında esprileri vardır ve başkalarına komik gelmesede, onlar buna kesintisiz gülebilirler." /Wanderlust/

Şehrime gel sevgilim.. Yarın çık gel. Bırak her şeyi, "bir bekleyenim var" de gel. /Nazım Hikmet/

Çünkü birisi kalbimizi, gözümüze baka baka incittiğinde, en kötü işkencenin bu olduğunu biliriz. [Chuck]

Bir tavsiye: Değerinizden şüphe edilen yerleri hemen terk ediniz. /İbrahim Tenekeci/

Alışkanlık, anahtarı kaybolmuş bir kelepçedir. [Amos Parrish]

Sana ne oldu? Sen benim güvendiğim insandın ama şimdi seni tanıyamıyorum ve gerçek seni çok özlüyorum. [The Quiet]

"Bilgi özgüveni, özgüven ise gücü yaratır." /Konfüçyus/

Dünyadaki en güzel histir, sevdiğin tarafından sevilmek. [Magnolia]

"Bir insanın gerçek kişiliği, iyilik yapmak zorunda olmadığı insanlara karşı davranışlarından belli olur.." /Görevimiz Tehlike/

Geleceğim bekle dedi. Ben beklemedim o da gelmedi. Ölüm gibi birşeydi, ama kimse ölmedi. Attila İlhan

Herkesin üzerine geldiğini düşünüyorsan, ters yöndesin demektir. [Laedrî]

Ey aşk, yaptığını beğendin mi Yetimler gibiyim ziyafetten aç dönen İbrahim Tenekeci

Ey Yar Ne kadar uzaklaşırsan uzaklaş ; Yüreğimin dibine kadar yolun var. İskender Pala

En sevdiğin adam bile yanında değil. [Effy]

"Katlandığımız değil, razı olduğumuz insanlar dostlarımızdır." /İbrahim Tenekeci/

Bir hoşçakala sığdırdı beni yere göğe sığdıramadığım.. Necip Fazıl
Bana da öğretsene hiç sevmemiş gibi davranmayı. [Hidden Love]

"Ve en büyük acının kendininki olduğunu düşünüyorsun. Dünyadan habersiz tüm gerizekâlılar gibi." /Hakan Günday/

"Bir kez daha yalnız kalıyorum. Uyku mu? Ne o beni tanıyor ne ben onu tanıyorum." /Süreyya Berfe/

“Benim söylemek için çırpındığım gecelerde siz yoktunuz.” /Özdemir Asaf/

Cam kırıkları gibidir bazen kelimeler; ağzına dolar insanın. Sussan acıtır, konuşsan kanatır. Oğuz Atay

En büyük günah; yüreğinin gerçekte hissettiğini inkar etmektir. [Zorro]

Kısaca söyleyeyim: anlamak yordu beni. [Edip Cansever]

Mesela kırıldığım şeyleri sana söylemeyip içimde tutarsam, nefrete dönüşür söyleyemediklerim. /Yaşar Al/

"Yalnız kalmakla ilgili bir sorunum yok. Sadece nefesini sevdiğim birinin yakınlarda olması beni rahatlatır." /Nejat İşler/

İnsan, sözünü yağmur gibi yumuşakça indirmeli kulaklara. Kırıp dökmemeli, damla damla söylemeli... Mevlana

Biri olacaksa geçmişimi merak ederek değil,geleceğimi hayal ederek gelsin!Korkaklarla yürüdüğüm yolda tek kalmaktan yoruldum. [G. Bernard]

Biraz gülecek olsam, Vay sen misin gülen? Hemen yetişir hüzün. Behçet Necatigil

Olgunlaşmak; kalbin daha hassas, kanın daha sıcak, zekânın daha işlek, ruhun daha huzurlu olması demektir. [Cemil Meriç]

Bazen bir şeyin hata olduğunu bilseniz bile yine de yapmanız gerekir. [How I Met Your Mother]

Bütün mümkünlerin kıyısındayım. /Turgut Uyar/

Etrafında ne kadar insan olursa olsun, sürekli yalnız hissetmek kadar berbat bir şey yok. [Scrubs]

Neden gözün kapalı yürüyorsun? - Bütün yolları ezberledim Ama düşebilirsin - Bütün düşüşleri de ezberledim. [Dancer in the Dark]

"İyi dostlar destek olur. En iyi dostlar ise hiçbir şey olmamış gibi davranır." /Desperate Housewives/

Daha son sözü söylemedi hayat; Belki yarınlar, mutlu sonlar var? Nazım Hikmet

Yaşamak, kendi kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak etinden kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. [Goethe]
Hiç gerçek olduğunu sandığın bir rüya gördün mü? [Matrix]

Bazen tüm duygularınızı tek bir insana harcarsınız. [Road To Nowhere]

Herhangi bir şekilde birine mühürlenmek, sahip olamayacağın biri yüzünden sefil olmaktan iyidir. [The Twilight]

Zamanında en yakınımda olanların şimdi en uzağımda olmalarına alıştım. [Othello]

Yara en çok avucunun içindeyse sana aittir! Sıkarsın avucunu,canın yanar ama senden başka kimse bilmez neden acıdığını. [Jean Christophe]

Babam hep derdi ki: İnsanın belini kırmayan darbeler, onu güçlendirir. [Lion of the Desert]

Senden nefret ediyorum çünkü seni hala seviyorum. Ve bu yüzden kendimden daha çok nefret ediyorum. [The Carrie Diaries]

Karanlığın en yoğun olduğu vakit şafaktan hemen öncedir. [Dan Brown]

Eğer yaşaması için bir sebep yoksa kim sonsuza dek yaşamak ister? [The Wolverine]

Kavuşmalarımız ağır aksak, ayrılıklarımız koşar adım. [Cahit Zarifoğlu]

Yoruldum. Güçlü olmaya çalışmaktan. Her gece unutmaya çalışmaktan. Her sabah hatırlamaktan yoruldum. [İçimdeki Yangın]

Başkalarının düşüncelerini dinlemekten kalbinin sesini duyamıyorsun. [Supernatural]

Senin bir karakter olman, bir karakterinin olduğu anlamına gelmez. [Pulp Fiction]

Nasıl girsin cennete, bir kalbe giremeyen. [Said Yavuz]

"Ama yokuz bunu ağla artık!" /Ah Muhsin Ünlü/

Özleyeceksin! Kızıyordu, kıskanıyordu, küsüyordu, çok soru soruyordu; ama beni seviyordu diyeceksin! Nazım Hikmet

Gözlerin kaç şiir eder, saç tellerin hangi romanı ortadan ikiye ayırır, inan bilmiyorum... /Canın Sağolsun/

"Bir kızın en sevdiği sarkıyı iyi dinleyin, çünkü orada tüm söylemeye korktuğu şeyler gizlidir." /Ayşe Kulin/

"Seninle konuşmayı özledim..." /Leyla ile Mecnun/

"Kim olduğun, ne yaptığının yanında önemsizdir." /V for Vendetta/

“ Aramızdaki mesâfenin adıdır nâsip. Herkes birbirine nâsibi kadar uzak, Nâsibi kadar yakın. . ”

Gitmekle gitmiş olamazsın kurbanım, Adın kalır, anılar kalır, hasretin kalır...

"Bazen doğru bildiğin şeyi yapmalısın. Sonuçların canı cehenneme." /Merlin/

"Kızlar kural koyar, erkekler o kurala uyar." /Katy Perry/

"Zaman her şeyin ilacıdır sözü tamamen bir yalan. Uyku her şeyin ilacıdır." /The Simpsons/

"Aklınıza gelen güzel şeyleri dillendirin. Bakarsınız yol olur, niyet olur, hallolur." /Mehmet Deveci/

"Çok uzun zamandır iyiymişim gibi davranıyorum, ama değilim." /Gossip Girl/

...birilerinin hayatımızda kalmasını istiyorsak, "hayatımız" o birilerinde olmamalı...

"O ve ben, köfte ve patates gibiydik." /Forest Gump/

"Niçin mi fikir değiştiriyorum? Çünkü ben fikirlerimin sahibiyim; kölesi değil!" /C. Şahabettin/

İyi bir kadın,erkeği etkiler. Zeki bir kadın onda ilgi uyandırır. Güzel bir kadın büyüler. Anlayışlı bir kadın ise, ona sahip olur. Rowland

"Özgürlük için gökyüzünü satın almanıza gerek yok; Ruhunuzu satmayın yeter." /Nelson Mandela/

"Bazı insanları da sadece onu tanıyana kadar çok seversin." Cat Stevens, Yusuf Islam

"Masallar; Küçükken uyuyuncaya kadar, büyüyünce de uyanana kadardır." /Will Durant/

"Kendinle dalga geçmeyi dene. Bu her türlü takıntıya ve kendini özleştirmeye karşı çok güçlü bir panzehirdir." /Stefano E. D'Anna/

"Hayattaki konumunuz alçakgönüllü olmaya engel değildir." /Kate Middleton/

"Ne öğüt verirsen ver, yalnız kısa olsun." /Horatius/

"Beni hayatındaki en muhteşem hata olarak anımsamanı istiyorum." /Burak Dikoğlu/

"Tam bütün cevapları bulduğunu düşünürsün, sorular değişir." /Paulo Coelho/

"Sevmek, hayal kurmak kadar kolay. Peki ya unutmak? Kurduğun hayallerin gerçekleşmesi kadar zor." /Sunay Akın/

"Arkadaş, el uzatıp seni yerden kaldırandır.. Dost ise, onu da aşağı çekeceğini bildiği halde sen daha düşerken el uzatandır." /Goethe/

"Üzüntüsü sahte olanın, ağlaması gösterişli olur." /Tolstoy/

"Neyi arzuluyorsanız bütün dikkatinizi onun üzerinde yoğunlaştırın; eninde sonun gerçekleştiğini göreceksiniz." /Steve Chandler/

"Kötü huylu insanlara her yerde rastlanır, iyilerde onların arasına karışmıştır." /Dostoyevski/

"Bir şeyi yapmak için, onu çok sevmelisiniz. Bir şeyi sevmek için, ona delicesine inanmalısınız." /Che Guevara/

"Alışkanlık var işte, yeni birine yer yok, sabah uyanıp yine onu seviyorsun." /Ahmet Batman/

"Dünyanın bütün sabahları için iki bilet al.. Ama umutsuz bir yerden olmasın.. “ /Didem Madak/

"Uçmak istediğini kimseye söyleme, yoksa düşürmeye çalışırlar." /Arizona Dream/

"Keşke bazı geceler hiç sabah olmasa." /Sabahattin Ali/

"Uykudaki huzura inanıyorum, ama uyumayı beceremiyorum." /İlhan Arıcı/

"Sonra olduk olmadık yerde geliyor ya aklına.. Canın yanıyor işte." /500 Days Of Summer/

"Kapına geldim. Ve ben, ben olmaktan vazgeçtim. Sen yeter ki 'kim o' de. Kim olmamı istiyorsan, o olmaya geldim.." /Mevlana/

"Hayat: Sen plan yaparken başına gelen şeydir." /How I Met Your Mother/

Böl gecemi, destursuz gir mabedime, Şifa niyetine dokun yüzüme.. Gel be, Gel işte. /Cemal Süreya/

"Hayatın çeşitli güçlüklerine karşı üç şey hediye edilmiştir: Ümit, uyku ve gülmek." /Kant/

Dürüst olalım. Harika bir maceraydı ama sürmeyeceğini biliyorduk. Seninle ben birbirimize çok benziyoruz. /Aviator/

"Seni son gördüğümde son görüşüm olduğunu bilseydim, yüzünü, yürüyüşünü ezberlerdim." /Friends/

"Gitme. Kaybedince daha çok seveceksin." /Leyla The Band/

"Belki de her şey, olması gerektiği gibidir." /Anonim/

"Önce düşüm, sonra gülüşüm olabilirdin.. Sen önce sızım, sonra hayırsızım olmayı seçtin." /Ahmet Batman/

"Sevmek, devam eden en güzel huyum." /Cahit Sıtkı Tarancı/

"Şu hakikati kendi hayatım bana öğretti: İnsanoğlu insanoğlunun cehennemidir." /Ahmet Hamdi Tanpınar/

"Belki unutmak değil ama, hatırlamamak mümkün." /Kelebeğin Rüyası/

"En zorlu zamanların sonunda, en güzel mükafatlar bekler daima." Böğürtlen Kışı / Sarah Jio

"Zaman hiçbir şeyi düzeltmez, sadece üzerini örter. Sakladığın acılar, bir gün mutlaka ortaya çıkar." /Leyla ile Mecnun/

+Ne çok şey biliyor bu insanlar Olric? -Herkes işine geleni biliyor efendimiz. Oğuz Atay / Tutunamayanlar

"Üşüyor musun? Gel yanıma. O kadar yaktın ki canımı, ısınırsın; Üşümezsin bir daha.." /Cemal Süreya/

Sen gittin... Ve biri, sensize aldı beni.Ceyhun Yılmaz

"Çocuk yüreği unutur ama affetmez." /Şeker Portakalı/

"İstemediğin bir şey olduğunda da, aynı kalabiliyor musun? Mesele budur.." /İbrahim Tenekeci/

"Bir daha aşık olmayacağım dersin, sonra biri gelir seni kocaman kahverengi gözleriyle kendine aşık eder. Öylece kalırsın." /Cashback/

"Düşünceli olun, çünkü karşılaştığınız herkes inanın en az sizin kadar zorlu bir mücadele veriyor." /Platon/

"Yüzü neşe saçan insanlar, gece yalnız kaldığında nefes almakta zorlanan insanlardır bazen." /İlhan Arıcı/

"Hiçbir zaman geleneğe uyum sağlamak için hareket etmedim, sürekli olarak kendi vicdanımla uygunluk içinde hareket ettim." /Tina Modotti/

"Kendine iyi davran, çünkü ömür boyu kendinlesin." /This Means War/

"Her şeyi hissedecek kadar yakın, bir daha hiç dokunamayacak kadar uzak." /Doctor Who/

"Beni sevmiyor ve bana ihtiyacı yok. Ben de hayatıma devam ediyorum." /Two and a Half Men/

"Birini çok sevdiğimde ismini kimselere söylemem. Söylemek, O'nun bir parçasını teslim etmek gibi gelir bana." /O. Wıld/

"Hiçbir konuda uzman değilim ama samimiyim, bu bizi yeterli kılacak." /Malcolm X/

"Sadece bir kere sarılmak için, kilometrelerce yolu gitmeye değer insanlar var."

İstanbul böyledir: "Yaşanmaz burada" der, çeker gidersin, üç gün geçmeden özlersin..." /Mustafa Kutlu/

Gitmekle gidilmiyor ki. Gitmekle gitmiş olamazsın; gönlün kalır, aklın kalır, anıların kalır. /Cemal Süreya/

"-Neden içiyorsun? +Unutmak için. -Neyi unutmak için? +Neden içtiğimi." - The Shining

Dünya küçük demişIerdi. Nerdesin? İbrahim Tenekeci

Nefsin istediğinde değil, kalbin hissettiğinde sevmiş olursun. Hikmet Anıl Öztekin / Elif gibi Sevmek

Bir gün hayat "kırdığı" yerden soracak ama bensiz "yapıştıramayacaksın" cevabı. /Canın Sağolsun/

Birlikte gülüyorsanız mutluluktur, birlikte ağlıyorsanız dostluktur; ama birlikte susuyorsanız bu aşktır. /Marquez/

İlk bakışta sevdim seni, Ve her bakışta bir daha seviyorum.. Talha Bora Öge / AŞKIN 200'Ü

Anne gezindiğin bağ, baba yaslandığın dağdır. Ömrümün en güzel çağı annen ve babanla olandır. Ataol Behramoğlu

Sevinme. Çünkü bu limanda kaybettiğim ilk gemi sen değilsin. Şunu da unutma; rıhtımda kalanı değil, çekip gideni vurur fırtına! K.İskender

KoIay diyorsun, geI bir de sen yaşa sensizIiğimi. Attila İlhan

Bütün şiirlerde söylediğim sensin. Suna dedimse sen Leyla dedimse sensin. Sezai Karakoç

Herkese selâm, sana hasret. /Nâzım Hikmet/

Çektiğin acı kadar olgunlaşırsın diyorlar. Olgunlaşa olgunlaşa çürüdük! Bilmiyorlar. /Cemal Süreya/

"Sana dünyaları değil, kendi dunyasını sunan adamı iste. Çünkü sen ona dünyaları vereceksin." - Remember Me

"Aşk bekletmeyi çok sever. Beklerim." - Kuzey Güney

Kimseden akıl alacak kadar aptal değilim. Bana kalırsa sen akıl vermeden önce, geri kalanının sana yetip yetmeyeceğini hesapla. /Bob Dylan/

Kendi elimizle, cehenneme çevirdik kendi içimizi. Sezai Karakoç

"Eğer birini gerçekten seversen, nereye gidersen git ondan uzaklaşamazsın." - We Bought A Zoo

Belki de en sevdiğim sakarlığın, gözlerime takılıp yüreğime düşmendi. İskender Pala

Bir ekmeği son lokmasına kadar yemeyi, bir de ağız dolusu gülmeyi unutma hiçbir zaman. Nazım Hikmet

"Aşk kendinden vazgeçme halidir, kendi benliğini ezmeden 'biz' olabilme halidir." - Meral Okay

Bazen insan öyle özlenir ki; özlenen bilse, yokluğundan utanır. /Aziz Nesin/

Çok gülen insana iyi davranın. Çünkü bir yerlerde hep tek başına ağlar. /Can Yücel/

Matematiği kuvvetli değildi, ama çıkarlarını hesaplamasını iyi bilirdi. /Hakan Günday/

"Bir kadının kaderi; sevdiği adamın ihanetiyle, sevmediği adamın sadakatı arasında çizilir.." - Leo Tolstoy

İnce düşünen insanlar, Hep daha çok incinmedi mi bu hayatta? Elif gibi Sevmek

"Adını duyunca değil, yanında başka bir ad duyunca yanar aslında canınız." - Pablo Neruda.

Büyük umutlar büyük çabalar gerektirir. Atasoy Müftüoğlu

Susarsın; çünkü aşk artık dilinin ucundaki bir kelime değil, uçurumun kıyısındaki son adım olmuştur. /Canın Sağolsun/

İnsan çok sevdiğine dokunmak ister. Dokunmak, sevgiyle yapılınca çok güzeldir! /Buket Uzuner/

İnanmak istemeyeni hiçbir mantık inandıramaz. Cenap Şahabettin

"İnsan sevmeye başladı mı, yaşamaya da başlar." - Madame De Scudery

"İnsanı herhangi biri kırabilir; ama bir tek sevdiği acıtabilirmiş." - Can Yücel

İnsanlarında yan etkileri olabiliyor. Kimileri başını döndürürken. Kimileri mideni bulandırıyor. Can Yücel

Önce biraz zor gelecek, ama alışacaksın. /Oğuz Atay/

Bunca boş konuşan insanın arasında dilsiz olmak engel değil; devrimdir. Özdemir Asaf

"Sır gibi seversen eğer, muradın gerçekleşir.Çünkü tohum, toprağa gizlenirse yeşerir." - Mevlana

Değerli olan, hayat değil, hayatın amacıdır. Sezai Karakoç

Evet, nihayet bir adın kalmalı geriye, bir de o kahreden gurbet. Beni affet; kaybetmek için erken, sevmek için çok geç. [A. H. Tanpınar]

Sensiz yapamam diyen herkes yalancı. [Now is Good]

Uyku girmez gözüne, gönlü viran olanın. [Neşet Ertaş ]

Nerede kaybediyoruz biliyor musun? Ona mesaj atıp cevap vermediğinde, merak edip ikinci mesajı attığımızda. [Babamın Penguenleri]

“Yanına kadar koştuktan sonra bir adım daha atamayacaksan eğer; oraya kadar sakın koşma. Sana değil bekleyene yazık olur..."

Özdemir Asaf

Dünyanın en uzun gecesi 21 aralık değil, beni terk ettiğin gecedir. Beni üzdüğün, yorduğun, yıprattığın gecedir.

K.İskender

Kulağından gireni kalbinde saklayan kişi, makbul kişidir. [İskender Pala]

Üzülme, senin suçun değil. Belki de o güzel günler bizi beklemekten sıkılmıştır. [Friends]

İyi ol dediler kötü nasıl olunur bilemeden. İyi misin dediler bir kere bile gerçekten nasılsın demeden. [Behzat Ç.]

"Şimdi kimse için hiçbir şey düşündüğüm yok, sözcük aramak gibi kaygım bile kalmadı."

Jean Paul Sartre

Umudum her zaman bakidir ama, zaman kısa, ben yorgunum, yol uzun... [Abdürrahim Karakoç]

“Neredesin, nasılsın, neler yapıyorsun bilmiyorum ama ara sıra seni rüyamda görüyorum.”

Kristen Stewart

"Sana susuyorum günden güne,
Sana susuyorum ötesi yok işte."

Sezai Karakoç

“Sevmek, sevdiğiniz kişinin her şeyini sevmektir. Sevmek, sevdiğiniz insanın bütün yaralı geçmişini, bütün acısını, bütün hastalıklarını üstlenmektir...”

Cezmi Ersöz

Hayat size beklentilerinizin çok ötesinde bir düş sunduğunda,sona geldiğinizde üzüntü duymanız mantıklı değildir. [S. Meyer]

"Yalan söyleyen, bahane üreten, erteleyen kişinin sevgisine inanılmaz."

Harun Tolga Peker

Aldırma söylenenlere; varsın, görenler seni bir ot sansın. Sen gül ol da, uğruna ötmeyen bülbül utansın. [Mevlâna]

"Ben doğru yolda kaybolmuş insan görmedim."

Sadi Şirazi

Mutlu olmak için birine ihtiyacın yok. Al kahveni ve tak kulaklığını. [Pariste Gece Yarısı]

Adalet olan yere kim sığınmaz ki. [Zhantang]

‘‘Birbirimize rastlamadan evvelki hayatımız, sahiden birbirimizi aramaktan başka bir şey değilmiş.’’

Sabahattin Ali

Yakınlık, uzaklıktan daha sıkıntılıdır. Çünkü her yakınlıkta kaybetme korkusu, uzaklıkta ise kavuşma ümidi vardır. [Prison Break]

Her nerede değilsem orada mutlu olacakmışım gibi geliyor. [Baudelaire]

“Evleneceksen en iyi anlaştığını, aşk yaşayacaksan en iyi tartıştığını seçeceksin.”

Nafer Ermiş

Aşk topuklarına işlemiş bir nasırdır. Ya canın acıyarak adım atacaksın ya da canını acıta acıta söküp atacaksın. [Sultanın Sırrı]

Yorgunsun.
Anlatmaktan değil, susmaktan.
Yaşamaktan değil, yaşamamaktan.
O kadar yorgunsun.

Nazan Bekiroğlu

Sen hayatımda düşlediğimden bile fazlasısın. [Chuck]

Boynunda bir yer vardır, ben bilirim
Ne zaman oradan öpsem,
Değişir gözlerinin rengi.

Ümit Yaşar Oğuzcan

Eğer bu hayatta illa kıymet bilmek gerekiyorsa, sadece kendi kıymetini bil. [Bob Marley]

Bana kabullenmekten başka seçenek kalmadı,
Biraz dinlen kalbim, her şey geçecek.

Kaan Orhan

“Hayat çok acımasız. Mesela seni her gün gören insanlar var.”

Okyanus Topaloğlu

İnsanlara, onları size nankörlük yapmaya mecbur bırakacak kadar büyük iyiliklerde bulunmayın. [Balzac]

Sorsun bana soruların en zorunu derviş Niye tek başınasın desin, yanında niçin kimse yok? Sadık Koç

Yalnızca Allah'a inanın, Gerisi inanılacak gibi değil. Necip Fazıl

Ne kadar aptal olduğunu bile anlayamayacak kadar aptalsın! [I Spit on Your Grave]

Ayrılıklar, ahlakımızın sınanma anlarıdır. Metin Karabaşoğlu

İyi kitaplar okumak, geçmiş yüzyılların en iyi insanlarıyla sohbet etmek gibidir. Descartes

Amaçları farklı iki kişinin aynı yolda yürümesi onları yoldaş kılmaz; birbirlerini taşımaz, yük olurlar. İhsan Fazlıoğlu

Yaşamak en çok çocuklara yakışır. [Ali Emre]

Herkese karşı iyi davran, çok az insanla yakınlık kur; güven bağlayacağın insanları da iyice dene. Washington

Bana baktığı zaman hissettiğim şeyleri seviyorum. Gossip Girl

Kavuşmak mı, belki, daha ölmedim. Necip Fazıl

Az uyumak, çok yaşamaktır. Attila İlhan..

Bir işi tamamlama konusunda tereddüde düşersen, en az gönül kıran yönünü tercih et. Sadi Şirazi

Seni dünyaya bağlayan insanı bulduğunda farklı biri oluyorsun. Daha iyi biri... Person Of Interest

En ağır sınavdan en saf olan geçer. Gülten Akın

Ben Allah'tan isterim. Verirse yüceliğidir, vermezse imtihanımdır. Şems-i Tebrizi

Keşke kendini bırakıp gidebilse insan; ama olmuyor... Can Yücel

Gerektiği zaman ağlamaktan çekinme. Çünkü gözyaşları, söyleyemediklerini söylemek için vardır. Dostoyevski

Okuyarak öğreneceksin ama severek anlayacaksın. Şems-i Tebrizi

Neden her zaman isteklerimiz sahip olamayacaklarımız oluyor? Hart Of Dixie

Olgunun halinden anlamaz ham, Sözü kısa kesmek gerek vesselam. Mevlana

Ne kadar mutlu ettiysek, o kadar yalnız kaldık. Cemal Süreya

Annelerin ideolojileri yoktur, merhametleri vardır. Mustafa Akar

Zaman en iyi yazardır. Her zaman mükemmel sonu yazar. Limelight

Seni öldürmeye gelen, sende hayat bulsun. Sezai Karakoç

Gönülden isteyene uzaklık yoktur. Mevlana

Hiçbir şey, ilk öpücüğün yerini tutamaz. 50 First Dates

İlâhi adalet vardır ve tahmin ettiğimizden çok daha fazla tatmin edicidir. Nazan Bekiroğlu

Bazen bir kahve yudumlayıp, bir şarkı açarsın, susarsın ve o şarkı senin söylemek istediğin her şeyi söyler. Winged Creatures

İnsanın ilim ve edebi, en büyük varlığıdır. Eskimez, çürümez, kaybolmaz. Mevlana

Seninle buluşacağımız bir kış sabahı olacak mı? Umay Umay

Ertelenmiş umutlar perişan eder insanı. Elif Şafak

Birileri onu elimden aldı ve bıraktığı boşluğu kimse dolduramadı. Game Of Thrones

Hangi acı sevmenin verdiği acıdan daha asil daha değerlidir. George Sand

Oturup konuşsaydık geçerdi belki her şey, Başını alıp gitmek sevdaya dahil değil. Cahit Zarifoğlu

Bazı yaraları hekimlere değil, âriflere göstermek gerekir. Tarık Tufan

Ağaçtan düşen yaprak nasıl kurumaya mahkûmsa, gönülden düşen insan da unutulmaya mahkûmdur. Necip Fazıl

Yeryüzünde bütün ıstıraplar aza kanaat etmemekten doğar. Firdevsi

Korkma ben yanındayım diyen biri olmalı hayatınızda. Skins

Cehalet güzeldir, çünkü her şeyi bilirsin. Anonim

İyilik yapma fırsatı olmuş da yapmamış insan, kötülük yapmıştır. Nurettin Topçu

İnsan, kalbini eline alıp utanmadan dolaşabilmelidir. Yusuf Has Hacib

İnsan inciten kişiden daha bahtsız kimse yoktur. Sadi Şirazi

Dürüstlük size fazla arkadaş kazandırmaz, fakat her zaman iyi dostlar kazandırır. Dostoyevski

Sabretmesini bil, vaktinden önce çiçek açmaz. Şeyh Edebali

Allah'a sığınmaktan daha iyi bir kale yoktur; o kaleyi kendine yurt edin. Mevlana

Umudum her zaman bâkidir ama Zaman kısa, ben yorgunum, yol uzun. Abdurrahim Karakoç

Artık bir ümidim yok, bu sondu. Sabahattin Ali

"İnsan bir kere birine geç kalır ve bir daha hiç kimse için acele etmez." Yaşar Kemal

"Çok fazla düşünerek, en mutlu anını bile cehenneme çevirebilirsin." Paris Manhattan

"Ama ben bu kadar acıyı, sen de başkalarına benzeyesin diye çekmedim." Cemil Meriç

”Kafana çivi çakmayı bile düşündüm. Ama daha kötü bir şeye karar verdim; Seni görmezden geleceğim.” The Libertine

"Bazıları gitmeyi bile beceremiyor. Ya anısı kalıyor, ya acısı.." Cemal Safi

"Yine aramamışsın beni.. Biraz daha geç kal ki, bir şey daha bulayım. Bir gerçek daha." Umay Umay

"Erişilmez oluşun yıldırmıyor beni.. Belki bilhassa bundan dolayı makbulsün." Nazım Hikmet Ran

"Birikmiş bir özlemi sakladınız mı? Gelmeyecek bir gideni, olmayacak bir nedeni beklediniz mi?"Özdemir Asaf

"Sana her zaman söylüyorum: Senin yüzünde gülmek var." Edip Cansever

“Biz neydik bilmiyorum. Sevgili desem değil, aşık
desem değil bildiğin rastlantıydık işte ondan öte
gidemedik.”

Ahmet Batman

"İnsan kullanılıp atılacak bir meta değildir. Eline bulaşır, yüreğine bulaşır, vebaline bulaşır." Mehmet Deveci

"Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem, gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem." Mehmet Akif Ersoy

"Yalnızlık cahil kişilerle oturmaktan daha iyidir." Hz. Ömer

"Çok fazla uğraşma, en iyi şeyler ummadığın zamanlarda olur." Marquez

"Düşünmek kolaydır, davranmak zordur; Düşündüğün gibi davranmak ise en zorudur." Goethe

"Yüzsüzdür insanoğlu kimse bilmez fendini, kime iyilik yaptıysan, ondan koru kendini." Mehmet Akif Ersoy

"Başınıza geldi mi bilmiyorum, yüzlerce kez duyduğunuz bir söz, günün birinde sizi en zayıf yerinizden vuruverir."Aslı Erdoğan

“Tek isteğim, her şey bittiğinde uzakta bir şey görmek…
'Değermiş' dedirtecek bir şey.”Pınar Türen

"İyi kalpli ve sevecen olmanın mükemmel olmaktan daha iyi olduğunu öğrendim." Özdemir Asaf

"Senin bir şey söylemek istemen, karşıdakinin bunu duymak istediği anlamına gelmez." How I Met Your Mother

"Benim için de dua et" diyorsun. Etmesine ederim de, "Kendisi nerede?" diye sorarsa ne diyeyim? Şems-i Tebrizi

İnsan bir şeyi çok ciddi olarak arzu etmeye görsün, hiçbir şey erişilmeyecek kadar yüksekte değildir. H. K. Andersen

"Mutsuzluk kendinden ve şehirden nefret etmektir."Orhan Pamuk

“Uyurken seni izlemek vardı şimdi.. Kokunda sarhoş olmak. Seni uyandırmak için can atmak ama kıyamamak.”Emre Tuncer

“Çok şey söylemek isteyip de tek kelime
konuşamıyorsan; tüm kelimelerin canı cehenneme.”Merilini

Sonra cumartesi günleri gelir, Sonra gökyüzü gelir hemen kurtulurum.. Bir yağmur yağsa da, beraber ıslansak. Turgut Uyar

"Hayatınızda denge sorunu varsa etrafınıza dikkatlice bakın; Muhtemelen birini yanlış bir yere koymuşsunuzdur." J. Christophe

"Sabah, ormanın ağza bıraktığı ıssızlık gibidir.. Sabah, günün el değmemiş bir vaktidir." İsmet Özel

"Bazı kapıları kapayın. Gururunuzdan dolayı değil, artık hayatınıza uygun olmadıkları için." Paulo Coelho

Bazen "iyi ki mutsuz etmişler" diyorum, yoksa mutluluğun peşine bu kadar düşer miydik?

"Bazen insanlardan uzak durmak lazım. Seni önemsiyorlarsa, yokluğunu farkedeceklerdir. Etmezlerse, onlara elveda diyeceksin." M. Anderson

"Birini bir zamanlar sevmiş olmak insanın içinde iz bırakıyordu. İnsan o kişiyi artık sevmese bile, iz kalan yer acıyordu."Ayfer Tunç

"Her şeyi anlıyorum... Ve bu beni öldürecek." Dostoyevski

"Kalbe dokunmasını biliyorlar ama kırarak.." Furuğ Ferruhzad

"Bazen birdenbire aklıma geliyorsun.. Öyle olsun istemiyorum, kasıtlı düşünmek istiyorum seni." Cahit Zarifoğlu

“Birbirimize her zamandan ziyade uzağız!
Çünkü artık bir ümidim yok..
Bu sondu.”

Sabahattin Ali

Herhal ilerdedir yaşanacak günlerin en güzelleri.

Nazım Hikmet

"Ya tutulacak kadar yakın ol, ya da unutulacak kadar uzak."

"Uğruna fedakârlık yapmadığın sevgiyi, yüreğinde taşıyıp da kendine yük etme."

"İnsan aşık olmadan kendini tanıyamaz." Nuri Pakdil

“Erkeğin yaradılışında sevmek yoktu..
Ona aşkı öğreten kadındır.”

Paul Geraldy

"Ne zaman unutur gibi olsam olmuyor, unutmak istediğim her şeyin tam ortasındayım.." Nazan Bekiroğlu

Evet, her şeyin bir sonu var ve yolumuza devam etmeye mecburuz ama hazır yaşıyorken hayatımızı boşa harcamamalıyız, değil mi? W. B. Cameron

Çünkü bağırmak, güçsüzlük belirtisidir. Sakin olmak ise emin olmaktır. İbrahim Tenekeci / Son Düzlük

“Görmeyeli ne kadar küçülmüşsün.
Ben seni gözümde büyüttüğüm hallerini bilirim.”

Mehmet Ercan

"Oysa ne çok cümlem vardı benim.
Her şeye inat, yüreğimi ısıtan ne çok hayalim.”

Ahmet Haşim

Sürdürülebilir huzuru, insan kaybetmeye tercih edin.

"Aşkın öznesine hürmetin kadar nesnesine de saygı göster." Yedi Güzel Adam

"İnsanlar bize, bizim kendimize inandığımız kadar inanırlar." Karl Gutzkow

"Ve hep olmayacak şeyler kurarım: Gülünç, acemi, çocuksu."

Ahmed Arif

"İnsan istedi mi, pişman olmaya daima zaman bulur." Niccolo Machiavelli

Sürekli birini sevmek değil,
Birini sürekli sevmek gerek.

İskender Pala

“Kaybettiğin yerde bekleme, güçsüzler öyle yapar. Sana kapanan kapıyı bir daha çalma, kapanan kapıyı acizler çalar.”

William Shakespeare

“Ayağını vursa dahi, o topuklu ayakkabıyı giymeye devam eden kadının, aşk acısından yıkılması beklenemez.”

Berna Olgaç

"Sen duydun mu sustukları mı?”

Oğuz Atay

"Hayat, birine seni seviyorum demenin
kararsızlığını yaşamak için çok kısadır."

Sarah Jio

"Neden durgunsun?" sorusuna cevap aramaktan, ve bunu sormasınlar diye gülümsemekten yoruldum. Cemal Süreya

Seni en sona sakladım, özel olarak unutacağım.

Zaman geçtikçe anlarsın, seni menfaatsiz sevenlerin değerlerini...

"Bazen kalabalıkların ortasında, tek başına kaldığımız vakitlerden daha fazla yalnız değil miyiz?" Peyami Safa

"Biri kaybettiğinde diğerlerine ganimet dağıtıldığını sanıyor olmalı bu devrin insanları." Gökhan Özcan

"Başarısızlıklar güçlülere daha da güç verirler." Antoine de Saint-Exupéry

"Sabır kara bir dikeni yutmak, diken içini parçalayıp geçerken de hiç ses çıkarmamaktadır." Şeyh Edebali

"Kalbi kırdıktan sonra gelen özür, doyduktan sonra sofraya gelen tuz gibidir; İhtiyaç kalmaz." Pablo Neruda

"Samimi olmak en güzel keramettir. Bırakın uçmak kuşlara münhasır olsun." Ah Muhsin Ünlü

"Düşmanını sev, ama kara listeni güncel tut." Paulo Coelho

"Giderek daha fazla yaralanıyorum ama aynı zamanda güçleniyorum." Rachel Vincent

"Karar verebilen acıyı yener." Goethe

"Güne başlarken güler yüzlü olmak neydi, onu hatırlayın." İsmet Özel

"İşimiz Allah'a kalmışsa, olmuş bil.." Şems-i Tebrizi

Gördüğüm kadar girdiğim rüyaları da merak ediyorum..

"Sen yine de bana nasılsın diye sor. Kötüysem iyi olurum." Kelebek Etkisi

"Efkârın aşılmaz, yalnızlığın kaçınılmaz olduğu vakitler." Cahit Zarifoğlu

"Gitmek isteyince her yer yakındır." Sonsuz

"Hayatımızın yarısını uyuyarak geçiriyoruz, diğer yarısını da uyutularak." Necip Fazıl Kısakürek

"Tek bir kişinin yokluğu, çevrendeki tüm çokluğu hiç yapar." Adele

"Hayatta tek bir kişi bile, siz yaşadığınız için rahat nefes alıyorsa, siz başarılı ve amacınıza ulaşmış bir insansınız." R. W. Emerson

"Onunla beni bizim iradelerimizin üstünde bir bağın bağladığına eminim." Sabahattin Ali

İlk aşkı olmayabilirsin,son aşkı da. Daha önce aşık oldu tekrarda olabilir ama şu an seni seviyorsa bundan daha önemli ne olabilir? B.Marley

Telefonunuzda 'annem' yada 'babam' adında bir numaranın bile kayıtlı olması yeter bazen. Ahmet Batman

"Başkaları gitmiş olur gidince, bir sen yakınsın, uzakta kalınca.." /Oktay Rifat/

"Ben asla yapmazdım" demeyin. Aşk insana yapmam dediğiniz şeyleri yaptırır. Konu aşksa büyük konuşmayın. /Ya Sonra/

"Gitsin, harcansın bazı şeyler. Sen dur." /Turgut Uyar/

Yalnızlık insana çok şey öğretirmiş. Ama sen gitme, ben cahil kalayım. Nazım Hikmet

Cam kırıkları gibidir bazen kelimeler; ağzına dolar insanın. Sussan acıtır, konuşsan kanatır. Oğuz Atay

Herkesin aynı yalana inanıyor olması, onu gerçek yapmaz. Ahmet Ümit

Şu an yanımda olmanı çok isterdim. Ama değilsin. Sen oradasın ve orası ne kadar şanslı olduğunu bilmiyor. N. Hikmet

Umudum her zaman bâkidir ama Zaman kısa, ben yorgunum, yol uzun. Abdurrahim Karakoç

Gerçeklerle yüzleşemeyenler, hayallerle avunurlar. İhsan Fazlıoğlu

Darda kaldım diye umutsuz olma, Yok iken dünyayı var eden vardır. Neşet Ertaş

Hayat böyle bir şeydi işte, kimileri yokken bile var gibiydi, kimileri elimizi tutarken bile yanımızda değildi. Kahraman Tazeoğlu

"Sevdiğin insanları kaybetmeye alıştığın zaman hayatı önemsememeye başlıyorsun.." /Tolstoy/

Alakalarımızın yüz bin şekline isim bulamıyoruz, 'sevmek' deyip çıkıyoruz.. /Peyami Safa/

İhmale uğradığım dokunmuyor mu sana? Bin defa kırdığını bir defa anlasana! Nurullah Genç

"Kalite kimse bakmadığında da doğru olanı yapmaktır." /Henry Ford/

"Ben hiçbir zaman para için bir şey yapmadım. Bir şey yaptım, para etti ona bir şey diyemem." /Cem Yılmaz/

Çok zaman kaybettim. Çok zaman ve biraz ümit. Yaşamak galiba bu. Cemil Meriç

"Bazen müzik dinlemek için değil de, insanları duymamak için kulaklık takarsın.." The Quiet / Sessiz

Ve daha kaç gemi var içinde olmak isterken ardından el sallayacağımız. Can Dündar

"Okur kitap arar ama kitabın da okuru bulduğunu ben çok gördüm." /Bilge Karasu/

"Dünyayı küçük gördüğü için kendini büyük sanıyordu." /Hakan Günday/

"Bir bakış bile yeterken anlatmaya her şeyi, kalbinizi dolduran duygular kalbinizde kaldı." /Behçet Necatigil/

Herkesin başını alıp gidesi vardır ama aklındakileri sığdıracak valiz bulamaz. Nazan Bekiroğlu

Kızgınlık gürültülüdür, kırgınlık sessiz. Necip Fazıl

Zaferin değerini kazananlar bilmez, onu mağluplara sorun. Nurettin Topçu

Biraz gülecek olsam, Vay sen misin gülen? Hemen yetişir hüzün. Behçet Necatigil

Sesin öyle güzel ki.. Duymak isterdim... Öldükten sonra bile Cahit Sıtkı Tarancı

Dua,dua,eller karıncalanmış. Yıldızlar avuçta, gök parçalanmış.. Necip Fazıl

"Hislerinden emin değilsen bana sakın yaklaşma. Birinin daha canımı yakmasını kaldıramam." Cracks / Kırık Kalpler

"Susanlara hiçbir şey sormayınız." Behçet Necatigil

Kendime verdiğim sözleri tutamamış olmaktan dolayı çok yorgunum. İbrahim Çolak

"Unut demiyorum ama, geçmiş geçmişte kaldı. Geçmişin yoluna çıkmasına izin verme." Fringe

Dervişim dünyaları taşırım cebimde Hayat bir elimde; ölüm diğerinde. Erdem Beyazıt

Baharda kışı, kışın da baharı özler insan. Ne uzaksa onu özler. Kavuşmak şart mı? Boşver! Bazı şeyler yokken güzel. Özdemir Asaf

Kıskançlık felan değil ki bu. Benim olanı başkasıyla paylaşamam. O kadar. Yılmaz Erdoğan

Sıradışı oImak için, iIIa sırayı bozmak gerekmez. Lütfen sıraya giriniz. Ama mevsimIer gibi. İbrahim Tenekeci

"Duyuyor musun? İnsanın insandan aldığı bütün yaraların merhemi insandadır diyorum sana." Edip Cansever

"Birbirini seven iki insanın sarılarak uyuması, dünyadaki en güzel şeylerden birisidir." Textuality

"Bu kadar hesap yapmaya ne gerek vardı? Hepi topu aşk işte. Gelir, yaşanır ve günü gelince biterdi." Nazan Bekiroğlu

O, düşümde ağladı. Bense uyandıktan sonra... Cahit Sıtkı

Aşık olmak, kendinizi nedensiz bir şekilde gülümserken bulabilmektir.. How I Met Your Mother

İnsan, unutmak istediği şeyleri en derine gömer. Ondan kimseye bahsetmez. Böylece bir daha onu hatırlamayacağını sanır. Leyla ile Mecnun

Her insan huzur verir. Kimi gelince, kimi gidince. Elif Şafak

Aramızdaki mesâfenin adıdır nâsip. Herkes birbirine nâsibi kadar uzak, Nâsibi kadar yakın.. Elif Gibi Sevmek

Özenle saklıyorum yüreğimde Sana duyduğum aşkı, Dört yanım kar içinde. Metin Altıok

Sen bana yeni yılsın her dakika Her dakika bir yaşıma daha giriyorum. Sezai Karakoç

Pratik kılavuz olarak vicdan hiçbir zaman yanıltmaz. Nurettin Topçu

Hayat nasıl da geçiyor, Zaman hiç geçmezken. Cahit Zarifoğlu

Yaşamışım kaç para, Mezar taşları neci? Deli gibi sarılsam da hayata, Kalacak nesi var ki? Behçet Necatigil

"Seninle konuşmuyor olmam, seninle konuşmak istemediğim anlamına gelmez." The Trouble With Bliss

Sana gitme demeyeceğim. Üşüyorsun ceketimi al. Özdemir Asaf

Herkesin aynı yalana inanıyor olması, onu gerçek yapmaz. Ahmet Ümit

Tamamlanmayan dünlerim var..

"Bunlar benim prensiplerim. Sevmediyseniz bende başkaları da var." Groucho Marx

İnsanlar sizi eskisi gibi kullanamadıklarında, değiştiğinizi söylerler. Freud

"Eğer benim en kötü halimle baş edemezsen, beni en iyi halimle katiyen hak edemezsin." Marilyn Monroe

..belli ki uyurken de sevmişim seni.

"Şüphe genellikle faydasız bir ıstıraptır." Samuel Johnson

“Hayat ancak bir kere oynanan bir kumardır, ben onu kaybettim...” /Sabahattin Ali/

"Hayırlısı" ne güzel kelime.. Önlem alınmış, mücadele edilmiş ve gerisi en yüce makama havale edilmiş.. /Elif gibi Sevmek/

"Kendinden kuşku duymayan kişinin değeri yoktur. Kararsızlık anları yaşayan kişilere ne mutlu!" /Paulo Coelho/

Gidecek bir yeri olmayan, hatıralarından başka nereye gidebilir ki? Azra Kohen / Fi

Ve zamanı geldiğinde, Rabb'in sana gönlündekini verecek ve seni hoşnut kılacak. /Duha Suresi/

"Gidemem artık oraya" dediğim yere yine gittim. /Cemal Süreya/

Birini seviyorsanız, onu Allah'tan isteyin. Kalpler Allah'ın elindedir. /Mevlâna/

Erkek olmak ile adam olmak arasında ince bir çizgi vardır... /Hanfendi Bi Bakar Mısınız?/

Kimseden akıl alacak kadar aptal değilim. Bana kalırsa sen akıl vermeden önce, geri kalanının sana yetip yetmeyeceğini hesapla. /Bob Dylan/

Bir bakıyorsun; hayatta yapamam dediğin şeyin başrolündesin. /Kelebek Etkisi/

Aklınıza gelen güzel şeyleri dillendirin. Bakarsınız yol olur, niyet olur, hâllolur.

Ve dövüşebilirim... Doğru bulduğum, haklı bulduğum, güzel bulduğum her şey ve herkes için; yaşım başım buna engel değil! /Nâzım Hikmet/

Gözün arkada kalacaksa, marifet değildir gitmek. /Can Yücel/

Başına ne gelirse gelsin, karamsarlığa kapılma. Bütün kapılar kapansa bile sonunda "O" kimsenin bilmediği patikalar açar. /Tebrizli Şems/

"Bu hayattan istifa ederek, başka bir hayatı başka türlü yaşamak istiyorum." /Oğuz Atay/

İnsansız adalet olmaz. Adaletsiz insan olur! mu? Olur! Olmaz olur mu? Ama olmaz olsun! Özdemir Asaf

Seni affedecek kadar olgunum ama tekrar güvenecek kadar aptal değilim. /W.Golding/

"Umudunu yitirme; şu hayatta bir şeyin bitişi, her zaman başka bir şeyin başlamasına sebep olmuştur." /Love Happens/

Öyle bir insan ol ki; “Allah sana senin gibi birisini versin” dediklerinde rahatlıkla “Amin!” diyebilesin. /Hikmet Anıl Öztekin/

Sana özel bir durum değil, ben adam olmayan herkesi unutuyorum... Serkan Özel // Canın Sağolsun

Nasibinde varsa alırsın karıncadan bile ders. Nasibinde yoksa bütün cihan önüne serilse sana ters. /Mevlâna/

Sabret. Çünkü Allah iyilik edenlerin mükâfatını zayi etmez. /Hûd Suresi/

Gidecek bir yeri olmayan, hatıralarından başka nereye gidebilir ki? Azra Kohen / Çi

"Eğer iki insan gerçekten birbirini seviyorsa, aralarında olup biteni kimse bilmemeli." /Dostoyevski/

"Hiçbir şeye ‘eyvallah’ı olmamak mümkün değil. Eyvallah demek güzeldir de ayrıca. Da kime, nasıl, neden dediğin çok önemli." /Umay Umay/

Yaşamanın güç olduğu dünyadan uzağa, çocuklukta tadılmış bir huzura kaçmak gerekti hiç olmazsa bir güncük. Y.Atılgan

Herhangi bir şehirde, herhangi bir zaman diliminde, herhangi bir insanı özlüyorsanız söylenecek çok şey yok; Allah kavuştursun. /T. Tufan/

İçi temiz dostlar edinmelisin çünkü onlar bollukta süs, sıkıntıda yardımcı olurlar. /Hz.Ali/

Seni seviyorumlarımın yetmediği gün bir bebek sana 'anne' diyecek... /Murat Tavlı/

Başını yastığa koyduğunda, “Bugün kimsenin hakkını yemedim” diyebiliyorsan o gün senden daha zengini yoktur… /Hikmet Anıl Öztekin/

Geceye yenilmeyen her insana, ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır. ..

"Umut olmasına var. Sınırsız denecek kadar umut var. Ama bizim için değil." /Franz Kafka/

"Unutamıyorum. Benim gururum, kahramanlığım bu: Unutmamak." /Özdemir Asaf/

Öyle bir zaman gelecek hepimiz öleceğiz.. Kimse hatırlanmayacak, Unutulmak kaçınılmazdır. /The Fault in Our Stars/

"İnsan bazı günleri kitapların arasında saklayıp kurutmak istiyor." /Gökhan Özcan/

"Dertli bile olsan gülümseyeceksin." /Dil Chahta Hai/

Kelimeler tehlikelidir, onlara güvenmem! /Michael Haneke/

Kitapta kaldığın yere ayraç koymak, yarına çıkacağına sessizce umut etmektir.

Acı mühim değil, umut yoruyor insanı... Ece Temelkuran

İlgilenilmesi gerekenler; sadece hastalar değildir. House M.D

Sana söz hayat: Bundan sonra kimseyi göz çukurlarıma ekip, büyümesi için gözyaşı dökmeyeceğim... Murathan Mungan

Kelebeklerle tanışmak istiyorsan iki üç tırtıla katlanmak zorundasın. Antoine de S. Exupery

Burası dünya, burada işler hep yarım kalır. Hasan Aycın

Sanki hiçbir şey uyaramaz içimizdeki sessizliği, ne söz, ne kelime, ne hiçbir sey. Edip Cansever

Neden hep kötü ile daha kötü arasındaydı seçimlerimiz? Charles Bukowski

Bu aşk var ya dünyada cennete gittiğini sanıp cehenneme yürümek gibi bi şey. Aşk Kırmızı

"Ben ne yaptığımı bilmeden, çok uçsuz bucaksız
sevmişim seni." Didem Madak

Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olunmaz. Uğur Mumcu

Derdi dünya olanın, dünya kadar derdi olur. Yunus Emre

“Bazen hissedebiliyorsun işte, yeni tanıştığın biri,
sanki yıllardır içinde bir yerdeymiş gibi.”Harun Tolga Peker

“Ne zaman bir şeyden vazgeçseniz, vazgeçtiğiniz o
şey size geri gelir.” Murphy Yasası

İnsanlar ikiye ayrılır: Bekleyeni olanlar ve olmayanlar. Anadolu Kartalları

Beklentiler daima yaralar. W. Shakespeare

Belki de konuşuyordur gözlerin ama ben gözce bilmiyorum ki; Sessizce biliyorum, Usulca biliyorum, Masumca biliyorum. Cemal Süreya

Oysa ne çok cümlem vardı benim. Her şeye inat, yüreğimi ısıtan ne çok hayalim. Ahmet Haşim

“Bence bana aşık olmak, sana çok yakışırdı.”Pinkfreud

”Ne istersen yapabilirim gibi geliyor bana, çünkü istediğim hiçbir şey yok artık.” George Bernard Shaw

Ve daha kaç gemi var içinde olmak isterken ardından el sallayacağımız. Can Dündar

Düşünmeden konuşmanın cezası konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır... İlhan Berk

“Sorsan herkes aşık, sorsan herkes çok sevdi.
Gerçek şu ki; herkes it gibi yalnız. ”Oğuz Bal

“Herkesin vardır illa ki bir beklediği; ama en çok kimi beklersen, o gelmez.”İsmail Abi

Bana, insan yalnızca kendini anlayabilirmiş gibi geliyor. O da zaman zaman. Bizim Büyük Çaresizliğimiz

Herkesin üç kişiliği vardır; ortaya çıkardığı, sahip olduğu ve sahip olduğunu sandığı. Murat Menteş

Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu. Mevlana

Sonra anlarsın, çok sonra.. Geçip gidince. İlhan Arıcı

Başarı, hayata tapmakta değil, hayatın hakkını vermektedir. Sezai Karakoç

“Bir kitap okudum ve hayatım değişti diyebilmeyi çok isterdim. Ama bir adam tanıdım ve hayatımın içine etti.”Pinkfreud

“Marifet, can için sevgili aramak değil; sevgili için
can taşımaktır...”Hz. Mevlana

İnsanların bir kısmı dünyaya alacaklı olarak bakıyor. Dücane Cündioğlu

Sus be yüreğim, bende biliyorum özlediğimi... Özdemir Asaf

“Bazen vazgeçmek en güzelidir.
Bir yerlerde duracağına uzağında dursun.”Ahmet Batman

“Alış buna. Güvendiğin insanlar, herkesten fazla acıtırlar.”Ali Atay

Gökyüzüne bakmayanların kalbi daha çabuk kirlenir. Cahit Zarifoğlu

İster kral, ister köylü olsun, dünyada en mutlu insan evinde huzur olandır. Goethe

Her şey senin için yaratıldı ama dikkat et sen her şey değilsin. Nazan Bekiroğlu

Matematiği zayıf bunca insanın menfaatlerini hatasız hesaplaması bana ilginç geliyor. Münir Üstün

Dilsizdir benim, acılarım! Konuşmazlar kimseyle, Sadece benim canımı acıtırlar, Hiç hak etmediğim halde. Cemal Süreya

Karanlıktaysan, gölgen bile seni yalnız bırakır. Schindlers List

Beraber gidecektik. Sonra sen tek gitmeye karar verdin. A Little Bit of Heaven

Ben sadece her şey eskisi gibi olsun istiyorum. South Park

"Her şey geçer. Her şey unutulur. Kendini bir felaketin içinde kaybetmenin manası yoktur."Sabahattin Ali

“Artık ne geri gelmeni beklerim, ne de ben gelirim. Nasılsa ben bir şey kaybetmedim, sen bensizliği seçtin, karar senin.”Nazım Hikmet RAN

Kimseyi takma. Ağzı olan konuşuyor. Hayallerin var. Unutma! The Constant Gardener

Sanki uzun zamandır tanışıyormuşuz gibi, sanki ben pazarda su satarken sen o sırada annenle elma alıyormuşsun gibi. Leyla İle Mecnun

Hayat kısa, kuşlar uçuyor. Cemal Süreya

“Evrende seni özler, seni isterim.
Başkaca hiç. Seni. Sade seni.”Ahmed Arif

Yalnızım diye üzülmüyorum. Çünkü biliyorum, yalnız insanın ihanet edeni de olmaz. Necip Fazıl

Bir şarkı gibisin dünya Çoğu zaman hüzün makamında! Erdem Beyazıt

Cahil insan gül ise de koklama. Aşık Veysel

İnsan aşık olmadan kendini tanıyamaz. Nuri Pakdil

Çok güzelsin, ben bu kadar sevemem. Muzaffer Serkan Aydın

Çocukken sataşma dediğimiz şeye, büyüyünce baştan çıkartma diyoruz. Jeux Denfants

“Onları öfkeme layık bulmuyorum. Öfkem bana ait bir şey. Yakın hissetmediğim birine nasıl gösteririm onu.”Oğuz Atay

“Her şey bir nedenle olur.
Eğer olmuyorsa onun da bir nedeni vardır.”Arnon Grunberg

Onunla birlikteyken, tek başıma olduğum zamanlardan daha yalnızdım. Scott Pilgrim vs. the World

“Başta sen olmak üzere her şeyi oluruna bıraktım.”Ahmet Batman

“Önce sıradanları yaşayacaksın ki, gerçek olanı anlayabilesin.”Canan Tan

"Kim çıkardı seninle benim arama koydu, bu umut denen şeyi."Özdemir Asaf

“İyi insan, gülüşünü sevdiğiniz kişidir."Dostoyevski

Duygularım anestezi altında. Her şeyi görüyorum, her şeyi işitiyorum, ama artık hiçbir şey hissetmiyorum. Amin Maalouf

Düşünebilen herkesin insan olması , insan olan herkesin düşünebildiği manasına gelmiyor ne yazık ki.Sigmund Freud

Beni kitaplara kaçıran ne çok insan var. Cemil Meriç

Hep güçlü olmak zorunda kalmamız ne yorucu. Buket Uzuner

Her sabah uyanıyorum ve hala yapmak istediğim ilk şey yüzünü görmek. P.S: I Love You

Bize sözlerimizden çok, yüreğimizden anlayan gerek. Cahit Zarifoğlu

Param olmadan çok şey aldım ben. Edep aldım, öğüt aldım, gönül aldım. Tarık Tufan

Savaşı zenginler çıkarır, yoksullar ölür. Jean Paul Sartre

Hayal ettiğiniz insan olmaya çalışmak içinizdeki insanı harcamaktır. Kurt Cobain

Ey başkalarının acılarıyla acılanmayan, sana insan demek yakışık almaz. Hâfız-ı Şirazî

Bir kapı önündeyim, Girsem suç, gitsem ayaz... Şükrü Erbaş

Kısaca söyleyeyim: anlamak yordu beni. Edip Cansever

Bence iyi bi insanım. Yani sanıyorum iyi bi insanım. Başıma kötü şeyler de geldi. Niye diye sormadım. Çünkü Allahtan korkarım. Suskunlar

Bazıları verdiğin değeri anlamaz hepsi bu. Kaybetmek en çok onların hakkı işte.. Ahmet Batman

Tek kuruşluk kârım yoktu hayatımdaki varlığından, inan zararına seviyordum ben seni. Attila İlhan

Bir şair bulsam da içimi döksem. Haydar Ergülen

Eğer iki insan birbirini seviyorsa ama bir türlü geçinemiyorlarsa, sence ne zaman; yeter artık. deyip bitirmeleri gerekir? The Mexican

Normalde yüksek sesli şarkı dinlemezdim. Sonra bir gün insanların çok fazla konuştuğunu fark ettim.Sesini açtım tüm şarkıların. Fanfan

Dostlarını tanımak mı istiyorsun? ” Hata yap” R.Will

Eğitim kafayı geliştirmek demektir. Belleği doldurmak değil. Mark Twain

Aşk belirtilerinin, delilik belirtilerine bu kadar benzemesi doğrusu çok ilginç. Matrix Revolutions

Sen artık duvarda bir resim, boğazda bir düğüm ve gittikçe daha az söylenen bir isimsin sadece.. Yeşil Işık

Kar, üşüyen bir halk için asla romantik yağmaz.. Küçük İskender

Birisine anlatmak da ucuzlatıyor ya işi; ne bekliyorsun karşındakinden? O acıyı gidermesini mi? En iyisi susmak. Leyla Erbil

Yardım et bana! Söyleyebildiklerimden daha fazlasını anla. Franz Kafka

Rüya istemem sobanın üzerinde, kaynayan çaydanlığın huzurundan başka. Murathan Mungan

Edebin en önemli ölçüsü, başkalarının senden rahatsız olmamasıdır. Mevlana

İnsan en çok sabahları arar sevdiği kadını. T.Uyar

Sana özel bir durum değil, ben adam olmayan herkesi unutuyorum. Serkan Özel

Kırıklar, zamanında onarılmadı mı büsbütün kırılıyor, durmadan kırılıyor. Tomris Uyar

Seninle konuşurken yaktığım kalorilere bile değmezsin. The Vampire Diaries

Ben zaten o ilk acıyla ölmediğimde çok gücenmiştim hayata. Birhan Keskin

Back
Yukarı