Selamı Var

hürrem sultan

Demirbaşlardan
Üniversitede okuyan bir ogrenci yil sonu sinavlarina girmis ve
arkadasina:
-Ben memleketime gidiyorum, sinavlar belli olduktan sonra bana
sonuclari bildir,ancak telefona ben cikarsam bana soylersin.
Telefona annem cikarsa zayifim olmaz ama eger bir tane olursa
Ebubekir'in selami var, dersin.
Iki zayif imkansiz da eger olursa Ebubekir'in omer'in selami var
dersin.
Üç zayif hic olmaz da eger olursa Ebubekir'in, Omer'in, Osman'in selami var dersin.
Dort zayif imkansiz da eger olursa, Ebubekir'in, Omer'in, Osman'in,
Ali'nin selami var dersin,
seklinde konusup memleketine gelir.
Bir zaman sonra sinavlar belli olur, arkadasi sinav sonuclarini
bildirmek icin telefona sarilir, telefona ögrencinin annesi cikar.

- Teyze, oglunuza soyleyin Ummet-i Muhammed'in selami var

Ce: Selamı Var

bliodum bnu zaten güzeldi :D

Bu Antep'e özgü bir hikâyeydi resmen içine etmişler hikâyenin. :D Hikâyenin aslında ne Osman, ne Ebubekir adı geçiyor. Hikâyenin aslı şöyle:

Üniversitenin sene sonu gelmiş. Notlar bellirli olmuş fakat üniversite hocası notlarınız bir hafta sonra açıklanacak. İsteyen kalıp notların açıklanmasını beklesin, isteyen evine gitsin demiş. Bu çocuk da ailesini çok özlemiş. Ne yapsam ne yapsam diye düşünürken aklına fikir gelmiş. Arkadaşının yanına gitmiş. "Ben eve gitsem de sen bana telefon açıp notları söylesen, telefon numaram da xxx." demiş. Arkadaşı da lafı mı olur hepsi bir kontörün ucunda değil mi demiş. Sen kaygısız eve git ben söylerim demiş. Yalnız telefona annem ya da babam çıkarsa zayıfım olduğunu söyleme demiş. Parola belirleyelim bir zayıfım varsa 1 Mehmet'in, 2 zayıfım varsa 2 Mehmet'in, 3 zayıfım varsa da 3 Mehmet'in selamı var de anlarım ki totoyu yatırdık. Notlar açıklanmış, arkadaşı bunu aramış. Tesadüf bu ya telefona babası çıkmış. :D Arkadaşı: Amca oğlunuza selam söyleyin ümmet-i Muhammed'in kendisine selamı var. :D

Ablacım ve Apo teşekküler ben duymuştum ama anımsayıp tebessüm ettim eyvallah :)

sende saol ablacmmm:kiss:

Back
Yukarı