Sergen Yalçın'dan şok karar!

atmaca

Genel Yönetici
Staff member
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
sergen-yalcin-dan-sok-karar--3886830.Jpeg

Lig TV'den Ömer Güvenç'in sorularını yanıtlayan Sergen'in açıklamaları şöyle:

"Türkiye'de çok ciddi bir kaliteli teknik direktör sorunu var. Bu bir süreçtir. Planlayıp geldik. Bizim kontrolümüzde olmayan olaylar gelişti. Çok ciddi yönetimsel bazda sorunlar var. Biz tamamen işin başka yönündeyiz. Biz böyle bir yerde çalışmak istemiyoruz teknik ekip olarak. Biz tecrübeli bir ekip değiliz. Biz bu sorunların altında ezilmek istemiyoruz. Kim başkan olur, onları düşünmüyoruz. Biz böyle bir karar aldık. İnşallah G.Antep'i aldığımız yerden 2 maç sonra iyi bir yerde bırakırız."

"Avrupa ile baş edemeyiz"

"Şampiyonlar Ligi oynuyoruz, UEFA oynuyoruz. Biz Avrupa'daki takımlarla böyle başa çıkamayız. Onlar 14 yabancı ile geliyor, biz 6 tane ile gidiyoruz. Alabilen varsa 10 tane ile oynat. Barcelona ile savaşacağım diyen varsa savaşsın. Türk futolcu iyiyse zaten oynayacak. Avrupa'da ben seviye atlayacağım diyorsan böyle mücadele edemezsin. Burada bir sınırlama yapılmalı, 8,9 denmeli. Başka türlü biz Avrupa'da baş edemeyiz. Çok ciddi bir Türk oyuncu sıkıntısı var. Seneye ben 5 yabancı bırakıyorum dersen sıkıntı yaşarsın. Oyuncu bulmak çok kolay bir iş değil. Hem oyuncu bulacaksın, hem de istediğine cevap verecek."

"Sistem futbolcuya göre olmalı"

"Futbolcuya göre sistem. Ben yeni gelmiş bir teknik direktörüm, elimdekine göre sistem uygulayacağım. Ben bunu yapmak zorundayım. Ben ancak sezon başı sistem kurabilirim. Benim bir oyuncu grubum var, onlara bakıp onu kurmam lazım. Benim 2 kanat oyuncum yoksa nasıl oynayacağım. Ben futbolcuya göre sistemden yanayım."

Hagi ve Alex açıklaması!

"Takımlarda vazgeçilmez oyuncular vardır, Hagi, Alex gibi. Bunlara sen bir şey katamazsın. Onlar kendisi oynayacak. Bu oyuncularla diyaloğun iyi olacak, formayı verip sahaya çıkaracaksın. Şu anda öyle bir oyuncu yok. Şu anda futbol tamamen mücadeleye döndü. Futbolun temel kurallarını uygulamamız lazım. Temel taşları yapalım, sonra ekstraları uygularız. Buyrun yapın bizim için bir sorun yok. "

"Ben belgeyi küçümsemedim"

"Ayyuka çıkmış bir durum söz konusu ise özel hayat beni ilgilendirir. Benim oyuncum en iyi yerlere gitsin. Oyuncularla oturursun, konuşur halledersin, çözeriz. Bende teknik direktörlük belgesi yok. Belgenin kağıt parçası olduğunu söyledim. Ben bunu mecazi anlamda söyledim. Bu tür şeyler küçümsenecek şeyler değil. Benim belge almaya hakkım var, ama o kurslara bir türlü iştirak edemedim. Sürekli televizyonlarda program yapıyorum, o yüzden katılamadım. Hayatımızı devam ettirmek için çalışmak zorundayız. Biz de sıkıntıyı yaşadık. Futbol direktörü farketmiyor. Eşofman giymeyi sevmiyorum kulübede. Hoşuma gitmiyor yani benim"

"Ekibimiz sağlam, karakterli oyucularımız var"

"O belgeyi mümkün olduğunca çabuk alacağız. Küçümseme maksadı ile kullanmadık. Bir röportajdan ne çıkartabiliriz, ne bulabiliriz. Bak gördün mü onu söyledi, bunu söyledi diye arıyorlar. Biz doğru bildiğimiz yolda ilerlemeye devam edeceğiz. Biz kendi bildiğimiz yolda devam edeceğiz. Çok güzel bir ekip kurduk. Çok sağlam karakterli oyuncularımız var. Bu oyuncularımıza teşekkür etmek zorundayız ki, her maçtan sonra da söylüyoruz. Doğru bildiğimiz doğrultuda devam edeceğiz. Biz ne yaptığımızı biliyoruz. Nerede ne yapmamız gerekiyorsa onu yapacağız. "

"Konuşulacak çok şey var"

"Göreve başladık burada, 1 aydır buradayız. Oyuncularımıza motivasyon sağlamak istiyoruz. Allah da yardım ediyor bize ve sonuçlar da geliyor. Çok ciddi bir seyirci potansiyeli yaşandı burada. İnşallah bundan sonrası da iyi olur. Düşüncelerimizi ifade edemiyoruz. Tamer hoca biraz ifade etmek istiyor. Ben 1 aylık süre içinde ilk kez röportaj yapıyorum. Belki konuşulması gereken çok şey var. Onları da devre arasında konuşuruz"

Back
Yukarı