2013 KPSS Başvuru ve Sınav Tarihi

melek

Demirbaşlardan
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
2013 yılı içinde yapılacak olan KPSS'ye hazırlanan adayların en çok merak ettiği soru 2013 KPSS başvuru ve sınav tarihinin ne zaman olduğudur.Bu sorulara cevap vermek ve merakları gidermek adına aşağıdaki tabloları ve oturum içeriklerini olarak hazırladık.
KPSS Lisans düzeyi Eğitim Bilimleri Sınavı 06 Temmuz 2013'te ve KPSS Lisans düzeyi A Grubu sınavı ise 07 Temmuz 2013'te yapılacaktır.
Ayrıca bu sene ilk kez gerçekleştirilecek olan Öğretmenler için alan sınavı ise 13 Temmuz 2013'te dir. Alan sınavının içeriği ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmamıştır.
2013 yılında A Grubu ve Öğretmen adaylarının katılacağı Lisans düzeyi Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 06-07 Temmuz 2013 de yapılacaktır. Bu sınava başvurular ise Mayıs ayı içerisinde yapılacaktır.

2013 KPSS sonuçlarına göre açılacak kadrolara mezun olunan bölüme göre A Grubu ve Öğretmenlik atamaları yapılacaktır.B Grubu atamalar ÖSYM tarafından merkezi atama usulüne göre çift yıllarda yapılmaktadır

2013 KPSS Lisans Düzeyi Sınav Takvimi

KPSS Sınav Tarihi :06 Temmuz 2013- 07 Temmuz 2013
KPSS Başvuru Tarihi :06 Mayıs 2013 - 15 Mayıs 2013
KPSS Başvuru Yerleri : ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri,
PTT İş Yerleri ve Ortaöğretim Kurumları
KPSS'ye Kimler Girebilir: Lisans mezunu veya mezun olabilecek durumdaki adaylar (A Grubu ve Öğretmenlik Adayları)
Başvuru Ücreti :
1 Oturum: 35 TL (tüm adaylara zorunlu-cumartesi sabah)
2 Oturum:55 TL
3 Oturum:75 TL
4 Oturum:95 TL

2013 KPSS Oturum İçerikleri ve Süreleri

KPSS CUMARTESİ SABAH OTURUMU
(Sınav süresi 120 Dakika) + ( Yabancı Dil 60 Dakika )
* Genel Yetenek
* Genel Kültür bölümleri
Tüm adaylara zorunludur.Sadece yabancı dil sınavı istege bağlıdır.

KPSS CUMARTESİ ÖĞLEDEN SONRA OTURUMU
(Sınav süresi 150 Dakika)
* Eğitim Bilimleri
Cumartesi öğleden sonra yapılan oturuma sadece öğretmen adayları girebilmektedirler . Öğretmen adayı olmayanlar bu sınava giremezler.

KPSS PAZAR SABAH OTURUMU
(Sınav süresi 210 Dakika)
* Hukuk
* İktisat
* İşletme
* Maliye
* Muhasebe

KPSS PAZAR ÖĞLEDEN SONRA OTURUMU
(Sınav süresi 210 Dakika)
* Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri
* Ekonometri
* İstatistik