Aöf Kredili Sistem Ders Geçme - Sınıf Geçme Karşılıkları

Aşk'a İnanmışt'ı

Genel Yönetici
Staff member
Katılım
28 Mart 2008
Mesajlar
23.235
Tepki puanı
2.145
Puanları
163
Yaş
40
Bulunduğu Yer
ŞANLIURFA
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
Kredili Sistem Ders Geçme: Bir dersten geçmek için o dersin dönem sonunda ki harf notuna bakılır. Eğer Dönem sonu notunuz CC ve üzeri ise o dersi geçmişsiniz demektir. ( Ara Sınavın %30 + Dönem Sonu Sınavının %70 'i izin dönem sonu ders geçme notunuzdur.)

Kredili Sistem Dersten Kalma: Bir Dersten kalmak için o dersin dönem sonundaki harf notuna bakılır. Eğer Dönem sonu notunuz FF ise o dersten kalmışsınız demektir ve sonraki yıl bu dersi almanız gerekmektedir. ( FF aldığınız derslerden ortalama yöntemi ile geçememektesiniz. )

Kredili Sistem Şartlı / Koşullu Geçme: Dönem sonunda dersinizin harf notu CD, DC veya DD ise o dersten koşullu olarak geçmişsiniz demektir. Koşulu ne derseniz, Yıl sonunda Genel Not Ortalamanız 2.00 veya üzeri getirmektir. Yıl sonunda Genel Not Ortalamanız 2.0 veya üzeri ise o derten yada derslerden geçersiniz. Yıl sonunda Genel Not Ortalamanız 2.00'ın altında gelirse o ders yada derslerden kalmışsınız demektir.

Kredili Sistem Sınıf Geçme: Kredili sistemde sınıf kavramı ortadan kaldırılmış ve dönem kavramı getirilmiştir. Alt dönemlerden dersiniz olmadıkça üst dönemlerden ders alabilmektesiniz.
 
Back
Yukarı