Başbakan'dan Gonca Vuslateri'ye dava

himen

Tanınmış Üye
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
vasfiye_640.jpg

Başbakan'dan Gonca Vuslateri'ye küfürlü tweet davası geliyor...

Başbakan Erdoğan, sosyal medya üzerinden kendisine küfür eden oyuncu Gonca Vuslateri hakkında yargıya başvuruyor.

25 Haziran 2013 tarihinde, Başbakan Erdoğan'ın canlı yayınlanan grup toplantısı esnasında, oyuncu Gonca Vuslateri'nin Twitter hesabından attığı küfürlü tweet dikkat çekmişti.

Yalan Dünya dizisinde, Vasfiye Teyze rolü ile ünlenen oyuncu, "çıktı gene tipini .......ğim" şeklinde bir tweet atmış ve büyük tepki çekmişti. Tepkiler sonrasında tweetlerini silen Vuslateri, "İstediğim zaman istediğim şeyi yazarım silerim kötü eleştiri gördüm mü anından spam ederim göğsümü... Benim hesabım benim hakkım... One minute!" şeklinde yeni bir tweet göndermişti.

BİLİŞİM SUÇLARINA DİLEKÇE
Başbakan Erdoğan'ın avukatları Ali Özkaya, Muammer Cemaloğlu, ve Burhanettin Sevencan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Bilişim Suçları'na gönderdiği dilekçede, Gonca Vuslateri'nin konu ile alakalı savunmasının alınmasını ve @Gonca_Vuslateri hesabının kendisine ait olup olmadığının sorulmasını istedi.

Başbakan Erdoğan'ı hedef göstererek küfür ettiği iddia edilen ihtarda, oyuncu Vuslateri'nin attığı tweetler ve konuyla alakalı paylaştığı karikatür ek olarak mahkemeye sunuldu.

Mynet

Back
Yukarı