Beşiktaş'a 1 yıl men

Aşk'a İnanmışt'ı

Genel Yönetici
Staff member
Katılım
28 Mart 2008
Mesajlar
23.235
Tepki puanı
2.145
Puanları
163
Yaş
39
Bulunduğu Yer
ŞANLIURFA
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
UEFA, Beşiktaş'ı 1 yıl Avrupa kupalarından men etti. İddialara göre kişilere (Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu) ceza gelmedi.

Faks yoluyla geldi

UEFA, Fenerbahçe ve Beşiktaş hakkındaki kararlarını iki kulübe de faks ile iletmeye başladı. Beşiktaş cephesinden gelen bilgiye göre avukatlar kulübe geldi. Açıklamanın birazdan yapılması bekleniyor.

Beşiktaş'a UEFA'dan faks yoluyla belgelerin iki sayfası ulaştı. Belge toplam 12 sayfa.

Şike soruşturmasıyla ilgili olarak UEFA Disiplin Kurulu’na sevkedilen Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin duruşmalı savunmalarının üzerinden 3-4 gün geçmesine camialarda heyecanlı bekleyişi sürüyor.

Fenerbahçeli yöneticiden manipülasyon tespiti

Fenerbahçeli yönetici, dünden bu yana beklenen UEFA açıklamasıyla ilgili ilginç bir tespitte bulundu.

UEFA, Beşiktaşve Fenerbahçe ile yöneticiler hakkında aldığı kararların yazımını dün akşam tamamladı. Kararlar kulüp ve kişilere tebliğ edikdikten sonra UEFA'nın resmi internet sitesinden kamuoyuna duyurulacak. Ancak meraklı bekleyişe karşın henüz bir bilgilendirme yapılmadı.

Fenerbahçeli bir yönetici, konuyla ilgili olarak, "Şu ana kadar gelen karar yok, bekliyoruz. UEFA, Borsa'daki manipülasyon riskini göze alarak akşamı bekleme tercihinde bulunmuş olabilir. Bu bir ihtimal" diye konuştu.

UEFA tarafından dün öğleden sonra açıklanacağı belirtilen Beşiktaş'ın, İstanbul BBSK ile oynadığı Ziraat Türkiye Kupası finalindeki şike iddiasıyla ilgili karar da bugüne kaldı. Siyah - beyazlı kulübün Başkanı Fikret Orman, "Şu ana kadar bize gelen bir karar yok." derken, yönetimden bazı isimlerin gece geç saatlere kadar faks başında beklediği öğrenildi.

TALEP EDİLEN CEZALAR NEYDİ?

UEFA Disiplin Müfettişi Miguel Palacios, Fenerbahçe'nin gelecek 2 sezon Avrupa Kupaları’ndan men edilmesini, Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu, Ali Yıldırım ve Cemil uran'ın ise hak mahrumiyeti cezası almasını talep etmişti.

Müfettiş Palacios'un raporunda Beşiktaş'ın da 1 yıl Avrupa'dan men edilmesi; ayrıca eski yöneticisi Serdal Adalı ve eski teknik direktör Tayfur Havutçu'ya da hak mahrumiyeti cezası verilmesi talep edilmişti.
kaynak:siyah gazete
 
Yukarı