Bilgisayarı saklayan masa

-MiHR-

Özel Üye
Özel Üye
Tuttuğu Takım
10pxara.gif

Bilgisayarı saklayan masa üretildi.

Bilgisayara giden kablo kirliliğini önlemek ve bilgisayarı kullanmadıkları zaman tozdan kirden muhafaza etmek isteyen Gemerek Şehit Ahmet Karahan Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, buluşlarıyla okullarına 15 bin TL para ödülü kazandırdı.

Sivas Gemerek Şehit Ahmet Karahan Endüstri Meslek Lisesi 12. sınıf öğrencileri Bekir Ağbaba ve Suat Günaydın, BİLMA adını verdikleri projeyle Milli Eğitim Bakanlığı'nın Proje Tabanlı Beceri Yarışmasına katıldı. Önce illerde, sonra bölgelerde yapılan elemelerin ardından Ankara'da finale kalma imkanı yakalayan BİLMA, iki gence Türkiye ikinciliği kazandırdı. Proje sahipleri, bilgisayar masasını bugün Vali Veysel Dalmaz'a anlattı. Bilgisayara giden kablolardan kurtulmak, kullanmadıkları zamanlarda bilgisayarı daha temiz bir yerde muhafaza etmek ve eve gelen çocukların bilgisayarlarını karıştırmasına engel olmak isteyen iki gencin icadı, Sivas'ın Gemerek ilçesinde bulunan okullarına da 15 bin TL'lik para ödülü getirdi. Bakanlar Kurulu'nda bulunan monitörlerden esinlenerek projeye başlayan gençler, 3 ay içerisinde 130 TL maliyetle hayallerindeki bilgisayar masasını oluşturdular. Öğrenciler, uzaktan kumandası bulunan otomatik ve elle ayarlanabilir şekilde çalışan BİLMA'yı şimdi bütün evlere sokmak için seri üretim yapacak bir müteşebbis bekliyor. En kısa zamanda projelerine patent alacaklarını ifade eden Bekir Ağbaba ve Suat Günaydın, yeni projeler düşünmeye başladıklarını da ifade ettiler.

Ce: Bilgisayarı saklayan masa

ne güzel düşünmüşler aferin valla:)Kablo kirliliği gerçekten kötü görünüyor:)

Valla ikinize de teesüf ediyorum konu yanlış yerde ben fark etmesem kalacak öyle. :D

sAYIN YÖNETİVİM KONU BİLİM VE TEKNOLOJİDE AÇILMAMIŞ MIYDI? YANLIŞ EYER Mİ AÇMIŞIM? AÇMIŞSAM NASIL AÇMIŞIM? BİLİM VE TEKNOLOJİDEYSE YANLIŞ MI? :)

ne güzel düşünmüşler aferin valla:)Kablo kirliliği gerçekten kötü görünüyor:)
abla bir de çocuğu olup ta 7/ 24 bilgisayardaoyun oynuyorsa; yada küçükse ve zarar veriyorsa tuşa bas bilgisayar saklansın. kumandayı da sakla artık :)

sAYIN YÖNETİVİM KONU BİLİM VE TEKNOLOJİDE AÇILMAMIŞ MIYDI? YANLIŞ EYER Mİ AÇMIŞIM? AÇMIŞSAM NASIL AÇMIŞIM? BİLİM VE TEKNOLOJİDEYSE YANLIŞ MI? :)
Bilim ve Teknolojide ama açtığın bölüm 'Biyografiler' bölümüne bağlı. :) Haberler için 'Güncel' bölümünde 'Bilim ve Teknoloji Haberleri' var :)

Valla ikinize de teesüf ediyorum konu yanlış yerde ben fark etmesem kalacak öyle. :D

:15:Hiç dikkat etmemişim hee:)Bide gece geç vakit olunca kaçmış gözden iyikide görümüşün sağolasın

Back
Yukarı