1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

En İyi Aşk Filmleri

Konusu 'Sinema Dünyası' forumundadır ve Aşk'a İnanmışt'ı tarafından 21 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

 1. Aşk'a İnanmışt'ı

  Aşk'a İnanmışt'ı Genel Yönetici Staff Member

  Katılım:
  28 Mart 2008
  Mesajlar:
  23.249
  Beğenilen Mesajları:
  2.145
  Bulunduğu Yer:
  ŞANLIURFA
  Tuttuğu Takım:
  GALATASARAY
  Skype:
  fehmi56397
  En Güzel Aşk Filmleri / En İyi Aşk Filmleri / Sevgiliyle İzlenecek Aşk Filmleri / Edebiyattan Uyarlanmış Aşk Filmleri

  Sevgili John/Dear John
  Nicholas Sparks'ın aynı isimli kitabından uyarlanan filmde John isimli genç orduya yazılır. Gitmeden önce Savannah isimli bir üniversite öğrencisine aşık olur ve çok geçmeden de kızın kalbini kazanır ancak John'un orduya çağrılması çiftin yalnız mektuplar aracılığıyla iletişim kurmasına neden olacaktır.

  Kolera Günlerinde Aşk/Love in the Time of Cholera
  Geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz Gabriel García Márquez'in romanından uyarlanan filmde Florentino Ariza'nın aşkını, kavuşamamasını ve 53 yıl sabırla sevdiğini bekleyişini izleriz.

  Bir Aradayız Hepsi Bu/Ensemble, c'est tout
  Zaman içinde 3 farklı karakterin beraber yaşamasını ve yaşamı öğrenmesini anlatan film bir Anna Gavalda uyarlaması.

  Aşkın Büyüsü/Water for Elephants
  Veterinerlik okuyan Jacop Jankowski'nin ailesini trafik kazasında kaybetmesiyle eğitimini bırakıp, gezici bir sirk trenine katılıp orada yaşadıklarını anlatan film Sara Gruen'in 3.romanından uyarlama.

  İnci Küpeli Kız/Girl with a Pearl Earring
  Scarlett'e Altın Küre ve Bafta adaylıkları kazandıran, Tracy Chevalier’in romanından uyarlanan film, Hollandalı ressam Johannes Vermeer’in İnci Küpeli Kız tablosunun yaratılış sürecini çevreleyen olayları anlatmakta.

  Aşkın Gücü/What Dreams May Come
  Chris ve Annie birbirine delice aşık bir çifttir. Bir trafik kazası sonucu çocuklarını kaybedince Annie eski mutluluklarını bir daha asla bulamayacaklarını düşünür. Chris ise karısını bu buhrandan kurtarmaya çalışacaktır. Film Richard Matheson romanından uyarlama.

  Bir Gün/One Day
  David Nicholls'ın çok satan romanından uyarlanma filmde Emma ve Dexter'ın her 15 Temmuz'daki ilişkilerine tanıklık etmekteyiz.

  Not: Seni Seviyorum/P.S. I Love You
  Cecelia Ahern romanından uyarlanan acıtan bir aşk hikayesi. Bir adamın bu dünyadan gittikten sonra karısını mektuplar ile hayata tutunmayı öğretmesini anlatır film.

  Zaman Yolcusunun Karısı/The Time Traveler's Wife
  Henry bir zaman yolcusudur ve Clare'e aşık olup, onunla evlenir. Kocasının ansızın ortadan kaybolmaları ile Clare aşk konusunda yalnızlık ile sınanacaktır. Film Audrey Niffenegger romanından uyarlama.

  Beni Asla Bırakma/Never Let Me Go
  Time dergisi tarafından en iyi 100 İngiliz romandan biri seçilen Kazuo Ishiguro'nun aynı isimli romanından uyarlanan filmde yatılı okulda büyüyen üç arkadaşın çocukluktan ergenliğe geçişlerini ve önceden çizilen kaderleriyle yüzleşmelerini izleriz.

  Candy
  Luke Davies'ın çarpıcı romanından uyarlanan karanlık film bir adamın hem eroine hem de bir kadına olan bağımlığını anlatmakta.

  Çikolata/Chocolat
  Her şeyden uzak, minik bir Fransız kasabasına genç bir kadın ve kızının taşınıp, çikolata dükkanı açmalarıyla gelişen olayları anlatan film Joanne Harris'den uyarlanma.

  Jane Eyre
  Charlotte Brontë'nin klasikler arasında yerini alan kitabından uyarlanan film Jane Eyre'in çocukluğundan itibaren yaşadığı zor hayatı ve aşkını anlatır.

  Uzaktaki Anılar/A Walk to Remember
  Yine bir Nicholas Sparks romanından uyarlanan filmde Landon isimli popüler bir genç, bir ceza sonucu Jamie isimli çekingen bir kız ile tanışır ve artık hayatı eskisi gibi olmayacaktır.

  Ingiliz Hasta/The English Patient
  Michael Ondaatje romanından uyarlanan 9 Oscar sahibi bir film, II.Dünya Savaşı İtalya'sında aşk ve savaşın öyküsünü anlatıyor.

  Duvak/The Painted Veil
  Çin’de herkesi öldüren bir kolera salgınının olduğu bir köyde hekimlik yapmaya giden bir çiftin çatırdayan ilişkileri üzerine kurulu film W. Somerset Maugham romanı uyarlaması.

  Elveda Las Vegas/Leaving Las Vegas
  Las Vegas'a yolu düşen karısı tarafından terkedilmiş, kaybedenler kulübünde oynayan Anderson'ın Sara adındaki bir fahişe ile yolunun kesişmesi ile gelişen olayları anlatan John O'Brien romanından uyarlama film Nicholas Cage'e En İyi Erkek Oyuncu Oscar'ı da kazandırmıştır.

  Okuyucu/The Reader
  Kate Winslet'e Oscar, Altın Küre, Bafta kazandıran, Bernhard Schlink romanından uyarlanan film gizli bir ilişkinin iki kahramanının 8 yıl sonra karşılaşmasını anlatır.
   

 2. Aşk'a İnanmışt'ı

  Aşk'a İnanmışt'ı Genel Yönetici Staff Member

  Katılım:
  28 Mart 2008
  Mesajlar:
  23.249
  Beğenilen Mesajları:
  2.145
  Bulunduğu Yer:
  ŞANLIURFA
  Tuttuğu Takım:
  GALATASARAY
  Skype:
  fehmi56397
  Kayıp Nişanlı/Un long dimanche de fiançailles
  Mathilde'ye I.Dünya Savaşı'nda cepheye giden nişanlısının ölüm haberi gelir. Ancak Mathilde buna inanmaz ve olayı incelemeye başlar. Audrey Tautou'nun listedeki 2.filmi Sébastien Japrisot romanı uyarlaması.

  Kefaret/Atonement
  Ian McEwan romanından uyarlanan filmde üç insanın haketmedikleri bir şekilde bir kefaretin kurbanı oluşu anlatılır.

  Aşk ve Gurur/Pride & Prejudice

  Yine Keira Knightley & Joe Wright iş birliği. Bu defa Jane Austen uyarlaması film gurur ve aşk çizgisinde genç kız kardeşlerin hikayesini anlatıyor.

  Tiffany'de Kahvaltı/Breakfast at Tiffany's
  Sinemanın kült filmlerinden biri olan Audrey Hepburn'u Audrey Hepburn yapan, Truman Capote romanından uyarlanma film, sosyetik isim Holly'nin bir gün Paul Varjak ile karşılaşması ile başlayan olayları anlatır.

  Umut Işığım/Silver Linings Playbook
  Matthew Quick'in çok satan romanından uyarlanan ve Jennifer Lawrence'a Oscar'ı kucaklatan filmde rehabiltasyondan yeni çıkan Pat'in Tiffany ile tanışması ve birbirlerine umut ışığı olmalarını izleriz.

  Doktor Jivago/Doctor Zhivago
  Boris Pasternak romanından uyarlanan kültleşmiş 5 Oscar'lı film Rusya'nın geçirdiği dönüşüm evresini aşk ve evliliği arasında sıkışan Jivago'nun üzerinden anlatır.

  Not Defteri/The Notebook

  Ve yine bir Nicholas Sparks kitabı.Ailesiyle birlikte tatile gelen Allie, burada yaşayan Noah isimli bir gençle yakınlaşmaya başlar. Aralarındaki sınıfsal ve ekonomik farklılıklara rağmen birbirlerine duydukları hissi engelleyemezler ve doyasıya aşkı yaşarlar ancak işler bu kadar güzel gitmeyecektir.

  Aynı Yıldızın Altında/The Fault in Our Stars
  John Green'in çok satan çok ağlatan aynı isimli romanından uyarlanan film kanser hastası Hazel ile bir bacağını kanserden kaybeden Augustus'un hikayesini anlatıyor.

  Hırçın Sevgilim/Yeopgijeogin geunyeo
  Kyun-woo sıradan bir akşam üstü evine dönmektedir, metroda bir kızla karşılaşır. Kız çok sarhoştur ve tren raylarına düşecekken Kyun-woo kızı kurtarır. Trenin diğer sakinleri ikilinin samimi pozları nedeniyle ikiliyi sevgili zannederler. Bu yanlış anlaşılma, ikilinin hayatındaki birçok şeyi değiştirecektir. Sıcak romantik komedi Ho-sik Kim'in kitabından uyarlama.

  Rüzgar Gibi Geçti/Gone with the Wind
  Margaret Mitchell tarafından yazılmış kitabı da efsane. Uyarlandığı 8 Oscar'lık filmi de. Film sivil savaşın gölgesinde yaşanan çok kahramanlı bir aşk hikayesini konu alıyor.

  Selvi Boylum, Al Yazmalım
  Listedeki Türk filmi, gururumuz. Cengiz Aytmatov'un Kırmızı Eşarp romanından uyarlanan, Atıf Yılmaz'a Altın Portakal kazandıran film İlyas ve Asya'nın unutulmaz aşkını anlatıyor. Sadece aşk değil, Türkan Şoray ve Kadir İnanır'ın oyunculukları, o kimyaları; Cahit Berkay'ın bestelediği o film müziği de unutulmaz.

  Forrest Gump
  Ve zirvenin sahibi. 6 Oscar'lı gelmiş geçmiş en iyi filmlerden biri olan Forrest Gump, Winston Groom romanından uyarlama. Zeka seviyesi düşük Forrest Gump, zamanla gelişen olaylar zincirinde-ve tabii hayatının aşkı Jenny ile tanışması da var- bizi hayal edemeyeceğimiz bir dünyaya götürüyor.
   

 3. Aşk'a İnanmışt'ı

  Aşk'a İnanmışt'ı Genel Yönetici Staff Member

  Katılım:
  28 Mart 2008
  Mesajlar:
  23.249
  Beğenilen Mesajları:
  2.145
  Bulunduğu Yer:
  ŞANLIURFA
  Tuttuğu Takım:
  GALATASARAY
  Skype:
  fehmi56397
  Not Defteri
  Aşkın sıcaklığını, acısını, güzelliğini, zorluğunu, mutluluğunu anlatan bir film The Notebook. Filmin konusu aslında zengin kız fakir oğlan üzerine kurulu olsa da; kurgu, senaryo, oyuncular bu filmi özel kılıyor. Başrollerinde Rachel McAdams ve Ryan Gosling’in bulunduğu film; sararmış bir not defterinden anlatılan ve yıllar önceden kopup gelen bir aşk hikayesini işliyor. 40'lı yıllarda, Kuzey Karolayna’daki sahil kasabası Seabrook'a genç bir kız gelir. Ailesiyle geçireceği sakin bir yazı hayal eden Allie bir karnavalda tanıştığı Noah’la yakınlaşır. Noah kızı gördüğü anda hayatını birleştirmesi gereken insan olduğunu anlar. Genç kız zengin bir ailedenin kızıdır. Delikanlıysa değirmende çalışan bir işçidir. Hiçbir şey düşünmeden rüya gibi bir yaz geçirirler. II. Dünya Savaşı’nın kızıştığı bir dönemde yaşanan koşullar aşıkları ayırır. Sevdiği kızı aklından hiç çıkarmamış olan Noah savaştan döndüğündeyse kötü bir sürpriz onu bekler. Allie gönüllü olarak çalıştığı bir askeri hastanede tanıştığı Lon ile evlenmek üzeredir.

  Aşk Engel Tanımaz
  Anna Scott, dünyanın en tanınmış film yıldızıdır. Bütün magazin dergilerine kapak olmuş ve her adımı takip edilen, haber yapılan bir yıldız... William Thacker ise bir kitabevi sahibidir. Durgun bir işe sahip sıradan biri… Boşandığından beri, aşk hayatı olmayan bir adam… Onları birleştiren nokta ise ikisinin de hayatında da bir şeyin eksik olması. İlk karşılaşmalarında bile ikisinin de aklından geçen son şey aşk… Julia Roberts ve Hugh Grant’ın başrollerini paylaştığı film, aslında sakin ve yalın bir aşk hikayesini anlatıyor.

  İngiliz Hasta
  Kristin Scott Thomas ve Ralph Fiennes'ın başrolünü üstlendiği film, Michael Ondaatje'nin romanından sinemaya uyarlandı. Anthony Minghella’nın kamera arkasına geçtiği yapım, ‘En İyi Film’ de dahil olmak üzere dokuz dalda Oscar ödülü kazandı. Film, II. Dünya Savaşında Sahra Çölü’nde geçirdiği uçak kazası sonucunda vücudunda derin yanıklar oluşan haritacı Almasy’nin tedavi gördüğü hastanede geçmişi ve yaşadığı büyük aşkı anımsamasını anlatıyor. Film boyunca aşkın farklı türleri çıkıyor insanın karşısına; Hana’nın hastasına duyduğu şefkat, Kip ile yaşadığı aşk, Almasy ile Katharine’in ilişkisi ve Almasy’nin milliyetçi tutkular yüzünden mahvedilen çöle duyduğu sevgi…
   

 4. Aşk'a İnanmışt'ı

  Aşk'a İnanmışt'ı Genel Yönetici Staff Member

  Katılım:
  28 Mart 2008
  Mesajlar:
  23.249
  Beğenilen Mesajları:
  2.145
  Bulunduğu Yer:
  ŞANLIURFA
  Tuttuğu Takım:
  GALATASARAY
  Skype:
  fehmi56397
  Melekler Şehri
  Hastalarından birini hiç sebep yokken ameliyat masasında kaybeden kalp cerrahı Dr Riceın kendine güveni alt üst olmuştur. Los Angeles üzerinde gezinen melek Seth o sırada her ne kadar ölen hastaya yardım için orada bulunsada Maggieden etkilenir ve onun kendine olan güvenini tekrar kazanmasında yardımcı olmaya karar verir. Bu arada ona aşık olur ve sonunda bütün risklerine rağmen görünmez bir ruh olmaktan çıkar, şüpheli bir yabancı haline gelir.

  Cesaretin Var mı Aşka
  Julien ve Sophie, okul yıllarından beri tanışan iki yakın arkadaştır. Sophie’nin Polonya kökenli olması nedeni ile sınıftaki ırkçı çocuklar tarafından taciz edilmesi ve Julien’in kanser olan annesi ve sorunlu babası ile yaşadığı sıkıntılar, her ikisini birbirlerine daha da fazla yakınlaştırır. Haylaz ve hınzır yapıları ile sürekli olarak birbirlerinin cesaretlerini sınamaları ile başlayan süreç, zmaan içinde ilginç bir cesaret oyununa dönüşür.

  Oyunun kuralı çok basittir; sırasıyla her biri, ötekine cesaret gerektiren zorlu görevler verecektir. Bu görevler arasında sınava sütyenle gitmek de vardır, okulun en sert çocuğunu tokatlamak da… Zamanla hayatın kendi zorlukları, bu oyunun bir parçasına dönüşmeye başlar. Ve bu oyun, gitgide inanılmaz bir aşk yaratır aralarında. Ama acaba bu aşk birbirlerine kavuşmalarındaki en büyük engel midir?

  Aşk Engel Tanımaz Filmi
  1999 İngiltere yapımı romantik komedi türündeki sinema filmi olan Aşk Engel Tanımaz Notting Hill filminin yönetmenliğini Roger Michell yapmıştır.Başrollerinde ise tüm sinema filmleri beğeniyle izlenen güzel oyuncu Julia Roberts olmak üzere Hugh Grant, Mischa Barton, Emily Mortimer, Rhys Ifans ve Dylan Moran yer almaktadır.Aşk Engel Tanımaz romantik komedi filminde Anna (Julia Roberts ) günümüzdeki gibi tanınmış bir yıldızı canlandırmaktadır.Anna yaptığı herşeyden herkesin anında haberi olduğu paparazzilerin peşinde koştuğu ünlü yıldızdır.İşi durgun olan kitapevi sahibi William (Hugh Grant) ise sakin aksiyonsuz bir hayat yaşamaktadır.Romantik komedi filmimizde bu iki birbirinden habersiz fakat aşkı arayan çiftimiz tesadüfen bir yerde karşılaşacaklar ve Aşk Engel Tanımaz denilen durum gerçekleşmiş olacaktır.

  Kasımda Aşk Başkadır Filmi
  Nelson Moss (KEANU REEVES) ve Sara Deever (CHARLIZE THERON) Motorlu Araçlar Bölümü’nde geçirdikleri sıkıntılı bir saatten başka ortak hiçbir yönleri yoktur. Sara, erkeklerin iyi yönlerini ortaya çıkaran çekici bir karakterdir. Nelson, sadece kar-zarar hesaplarıyla ilgilenen, işten başka birşey düşünmeyen biridir.. Sara ile tanışıncaya kadar.

  Birbirlerinden etkilenirler, fakat tam olarak bağlanmaya hazır olmadıklarından, pek de alışagelmiş ilişkilere benzemeyen bir birlikteliğe başlarlar. Sonunda kendi yollarına gidecekleri bir aylık bir deneme. Beklenti yok. Baskı yok. Bağ yok.

  İkisinin de hesaba katmadıkları nokta ise, aşık olmaktır.
   

Sayfayı Paylaş