1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Genç odaları nasıl olmalı

Konusu 'Ev ve Dekorasyon' forumundadır ve Aşk'a İnanmışt'ı tarafından 27 Şubat 2016 başlatılmıştır.

 1. Aşk'a İnanmışt'ı

  Aşk'a İnanmışt'ı Genel Yönetici Staff Member

  Katılım:
  28 Mart 2008
  Mesajlar:
  23.252
  Beğenilen Mesajları:
  2.145
  Bulunduğu Yer:
  ŞANLIURFA
  Tuttuğu Takım:
  GALATASARAY
  Skype:
  fehmi56397
  Gençlerin dekorasyon felsefesi gariptir ve birçok yetişkini çileden çıkartır: Duvarları senin için ne önemliyse onunla kapla! Posterler, kişisel notlar, aile fotoğrafları ve doğa resimleri gençlerin en popüler dekorasyon malzemeleridir. Fakat bir odanın sizi kendinizi nasıl hissettirdiği, nasıl göründüğünden çok daha önemlidir.

  14 yaşında bir kız çocuğu şu yorumda bulunmuş: “Çoğu anne babalar çocuklarının odalarını dekore ettiklerinde içeriyi neşeli ve derli toplu göstermek için ellerinden geleni yaparlar. O şekilde o odanın sıcak bir ortam olmasına imkân yok.” “Kötü bir okul günü eve geldiğimde beni mutlu edecek bir oda isterim” diyor 12 yaşındaki bir kız çocuğu. "Odanız sizin tapınağınız olmalı. Dikkat çekici ve “cool” olmalı. Bu “cool” tabiri camın önündeki çok rahat bir koltuk da olabilir, tavandan sarkan kitap rafları da...”

  Her ne kadar gençlerin de renk seçimleri olsa da kendi seçimlerinin tuhaf olduğunu kabul ediyorlar. Fakat gene de duvar boyası, gençlerin odalarını en ucuz yoldan değiştirmeleri için en iyi fırsattır. Eğer çocuğunuz fazla göz alıcı ve enerjik bir renk seçtiyse o zaman mobilyalarını, halısını ya da perdelerini açık renk yaptırarak bu güçlü rengi bir parça kırabilirsiniz.

  Eğer evde bir tane bilgisayar varsa ve o da onun odasında durmuyorsa o zaman çocuğunu odasından daha çok çıkacak demektir. Ama gençler genellikle ev ödevlerini odalarında yapmayı tercih ederler. Bazları yatağın üzerine yayılarak ders çalışır, bazıları her şeyi yere koyar ve yerde ders çalışır. Her nerde çalışırlarsa çalışsınlar önemli olan şey aydınlatmanın kalitesidir.

  Kıyafetten CDye gençlerin onlar için önemli olan pek çok eşyaları vardır ve devamlı bunlar için daha çok yere ihtiyaçları olduğunu söyleyip dururlar. Büyük raflar, odacık şeklinde dolaplar ve yatak bazalarındaki ekstra bölmeler gençlerin en çok istedikleri şeylerin başında gelir.
   

Sayfayı Paylaş