Gidiyorum...

Tuttuğu Takım
FENERBAHÇE

Gidiyorum ardımda koskoca bir ömrü bırakıp.Ayağına serip herşeyi,avucumda kalan hiç'likle gidiyorum.Belkilerle yaştamadıklarımızı,artık keşkelere döküp gidiyorum.Ve bu aşkın içinden savrulup geçiyorum.Son bahar rüzgarlarını aldım yanıma.Güneşten uzak kalsın,baharın en sonuna denk düşsün yetiremediklerim.Acı bozması bir iç dökümünde yaşıyorum hatıraları.İçinde bir tutam dahi sen kalmamış.Biraz ben varım yarım yamalak,birazda yalnızlık bulaşmış.Çaresi yoklarda bir yarayı taşıyorum zulamda.Sarıp sarmalamışım koynuma sensizliği.Ve yaşanılası gereken ama yaşanamayan ne varsa yüklenip sırtıma gidiyorum.Mültecisi olduğum gönlüne bir tutam ben iliştiremedi mi aşk?Yazıklar olası,hatta olmayası bir sevdayımı büyütmüşüm uğruna.Şimdi yüz vermediğin yüreğimin içinden,seni bir paslı makasla kesip atıyorum yokluğuma.Sonrasında,yüreğimden sızıp giderken varlığın,seni ağır bir aşk kaybından unutmak olsada,ismini bu hikayenin herbir cümlesinden silip gidiyorum...​

Kalmadı bu aşktan birtek umudum
Elveda demeden gidiyorum bugün
Çekemiyorum bu derdi artık yoruldum
Sabrıma meyledip gidiyorum bugün

Hatırasını gömdüm eski günlerimin.Hiçbir zerresini taşımak istemiyorum kalbimde.Belkide en fazla arzu ettiğimden kaçıp gitmekti çaresi.Kimbilir.Peşinden koştukça benden kaçan,kaçtıkça bana meyleder.Yılları ve yolları rehin bıraktım gidişime.Zaten dönüşü olmayan bir geçmişin gölgeside kalmasın üzerimde.Birimizin ve ikimizin yeri yok artık aşkın içinde.Yanılgıyla dolu bir hayatta,bir yanlış bir ömrü götürdü bak.Telafisiz bir yıkımın enkazında bırakıp aşkı,sonrası olmayan bir yarına doğru gidiyorum.Ve sen;geride kalan hatıramın nöbetini bırak yokluğuma.Korkma,senin kadar zalim değil yalnızlık.​

Yaz bahar değişti, mevsim sonbahar
Gönlümden ömrümden yapraklar düşer
Mecnun olsa inan halime şaşar
Leyladan vazgeçip gidiyorum bugün

Ahmet KARAKAYA

Ce: Gidiyorum...

okumuştum ama yeniden okumak güzeldi... uzun süredir okumuyor ve yazmıyorum kanamamak, içimi kanatmamak için onun içinde yorumumu sade yaptım affola...

eyvallah yüreğine...

ne kadar güzel... ne kadar içli ve hazin duygular yansıtılmış... helal olsun... teşekkür ederim.

o kadar güzel anlatmışsnki okadar güzel...
yüreğin dert görmesin :)

Mültecisi olduğum gönlüne bir tutam ben iliştiremedi mi aşk?Yazıklar olası,hatta olmayası bir sevdayımı büyütmüşüm uğruna.Şimdi yüz vermediğin yüreğimin içinden,seni bir paslı makasla kesip atıyorum

Bütünüyle güzeldi ama bu kısım içimi fena acıttı:(kalemine şifa ahmet:sad:

Yaz bahar değişti, mevsim sonbahar
Gönlümden ömrümden yapraklar düşer
Mecnun olsa inan halime şaşar
Leyladan vazgeçip gidiyorum bugün

:( kalemine sağlık

çok güzeldi emeğine yüreğine sağlık:sad:

Back
Yukarı