Günün duası

Ce: Günün duası

ALLAHım !
Yalnız Senden yardım diler yalnız Sana kulluk ederiz.Seni sığınak, barınak, tutamak bilir Ya ALLAH deriz.Şeytandan SANA sığınır Eûzu Billah deriz.Her işe Seninle başlar Bismillah deriz.Nimet verdiğinde gönülden şükrederiz.Versende aslanda Elhamdülillah deriz.Hayran kaldığımızda maşALLAH,Pişman olduğumu...z da Estağfirullah de...riz.Sevindiğimizde ALLAHuekber,Üzüldüğümüzde inna lillah deriz.
Canımız sıkıldığında fe-subhanALLAH ,Zafer kazandığımızda nasrun minALLAH,Rızık kazandığımızda er-rizku alALLAH deriz.Bir işi arzu ettiğimizde inşALLAH,Bir işi başardığımızda biiznillah deriz.Güçlük karşısında la-havle ve-la kuvvete illa billah,Söz verdiğimizde vALLAH ve billah deriz.

Allah’ım!
Semalarımızı bayraksız, bizleri hürriyetsiz, camilerimizi cemaatsız,
cemaatimizi de ilim ve hikmetsiz bırakma, Ya Rabbi!
Allah’ım!
Çalışmalarımızı bir ibadet bilinci ve ibadet huzuru içinde yapmayı nasip eyle,Ya Rabbi!

Şehitlerimiz İçin Bir Fatihayı Allah Rızası İçin Çok Görmeyin Allaha Emanet Olun Selam Ve Dua İle

‎"Allah'ım, Sen benim Rabbimsin, Senden başka ilah yoktur. Beni Sen yarattın, Ben, Senin kulunum, gücüm yettiğince Senin ahdin ve vaadin üzereyim; işlediklerimin şerrinden Sana sığınır, üzerimdeki nimetlerini Sana ikram eder, günahımı da itiraf ederim, bundan ötürü beni mağfiret eyle. Senden gayrı kimsecikler günahları bağışlayamaz."
...
________AMİN____________

Dayan be gönlüm!.
Bîçâre değilsin Yaradan sana yâr. Kimsesiz değilsin,yanında "Kimsesizler
kimsesi" var! .Biliyorum! Sığmazsın hiç bir yere bu sevdayla, dünya
sana dar! Ama dayan gönlüm! Dayan ki her gecenin mutlaka bir sabahı
var...

Allahım bizleri şeytanın şerrinden ve şeytan olmuş insanların
şerrinden koru amiiiin...

Gökleri ve yeri yaratan, görünen ve görünmeyeni bilen, her şeyin Rabbi, meliki ve sahibi olan Allah'ım! Senden başka ilah olmadığına şahidim. Nefsimin kötülüğünden, şeytan ve ortaklarının şerrinden Sana sığınırım. Nefsime bir kötülüğün gelmesinden veya Müslümanlara karşı bir suç işlemeye onu itmesinden gene Allah'a sı...ğınırım."
____AMİN____

ALLAH'IM! Lisânı ağızda olanı değil, lisânı gönülde olanlara yâr et bizi... Tebessümü simâsında olanı değil, tebessümü gönülde olanlara kat bizi...

AŞK'ı tende sananı değil, AŞK'ı ruhunda can bilenlere arat bizi... (ÂMİN)

Kapı... Açılır...Vurmayı bil!......Ne zaman?Bilemem!Yeter ki O kapıda durmayı bil! Ey hiç açılmaz gibi görünen kapıları bile ardına kadar açmaya muktedir olan yüce Rabbimiz !Senden arkasında hayr & güzellik olanbütün kapıların bizim için açılmasını diliyoruz..Amin

Affeyle Ya Rabbim! Hatalıyım günahkarım. Affeyle ki ben de sana ereyim, Resulünü göreyim, Onunla beraber senin, O muazzam cemalini göreyim. Affet ki dostlarını bulayım, Tutunayım ayrılmayayım. Affet ya da affetmen için Sevdiğin dostlarına yönelt. Affet ...

Şimdi dilimde bir Of dolanmış olabilir..Sanma ki bu sana gücendim..Ben derdi bile Seninle Sevdim..Sen ki dert verir Dermanı kuşanırsın..Kulunu dertle imtihan edersin..İmtihanın Halisi olsun RABBİM ! Döndürme yolundan,söyletme kötüden..Yine ve Her zaman Tek başımı sana eğdim..Bırakma beni...Ben Seni bırakmazken...

Insandir bu!...Bir yare gönlünü vermis olur. Ya hasret ile yanAr, Ya vuslata ermis olur Gönüller aydinlatan Rabbin veli kullari, Ömür seccadesini dergaha sermis olur!...Seccadelerimizi dergaha sermek duasiyla!...

Allahım Kusurları gören değil
virguli.gif
kusurları örtenlerden; teselli arayanlardan değil
virguli.gif
teselli verenlerden; anlayış bekleyenlerden değil
virguli.gif
anlayış gösterenlerden; yalnız sevilmeyi isteyenlerden değil
virguli.gif
sevenlerden olmamıza yardım et.
Yağmur gibi hiç birşey ayırt etmeyip
virguli.gif
aktığı her yere canlılık bahşedenlerden
virguli.gif
güneş gibi hiç birşey ayırt etmeyip
virguli.gif
ışığıyla tüm varlıkları aydınlatanlardan; toprak gibi herşey üstüne bastığı halde
virguli.gif
hiçbir şeyini esirgemeyip
virguli.gif
nimetlerini herkese verenlerden olmayı bize lutfet.

Alan ellerin değil
virguli.gif
veren ellerin; affedici olduğu için affedilenlerin; Hak ile doğan
virguli.gif
Hak ile yaşayan
virguli.gif
Hak ile ölenlerin ve sonsuz hayatta yeniden doğanların safına katılmayı bize nasip eyle...

Amin

allah razı olsun abla

Cümlemizden inşallahh:)

Alemin en z/amansız anında.. Günün yüzü ve gözü hürmetine Dua oluyorsun imdadıma..Başında Besmelesi sonunda
Amin'leri hep var olan tüm AŞK'lar hürmetine... Beni ''SENSİZ'' bırakma ya
Rabbim.

Ey sevgili Allah’ım, Rabbim, Rahman’ım! Biz bu dünyada senin misafiriniz. Sofra Senin, nimetler Senin, karşında boyun bükmüş duruyoruz. Senden gelen her şeye râzıyız. Sen bizi, bizden daha çok düşünürsün. Her hâlimizi bizden daha iyi bilirsin. İhsan ve in’âmını bekliyoruz. Ümidimizin boşa çıkmayacağını biliyoruz. Âmin......

Ömrümün can kenarından sızıyor amansızca G/öz yaşlarım ruhum kıyam/etti hüzün yurdunun mahşerine bir nefeslik sabır bahşeyle
ya Rab...

Back
Yukarı