Günün Sözü

Ce: Günün Sözü

Hepimiz kaybettiğimiz yada ulaşamadığımız her şey için zamanı suçlarız. Oysa unutma ki; Zaman konuşacak olsa, hepimiz utanırız. "TOLSTOY"

Acılarımdanbir tanesi geçmiş karşıma sırıtıyor şimdi..
Değdi mi kadın diyor, bukadar acıya?Değdi mi be kadın!Gülümseyerek soruyorum.....Pardon çıkaramadım?......Sen benim hangi kanayan yaramdın?

Dedim lâl' ım dedi âhvali' nim . .
Dedim rızâmsın dedi ahiretliğimsin !
Dedim KİM' sin dedi Elhamdülillah SENİNİM !

Özgürlük Köleler İçin Değil , Köle Olduğunu Bilenler İçindir... [ Karl Marx ]

---------- Mesaj eklendi 02:18 ---------- Önceki mesaj 00:29 zamanında eklendi ----------

Ne olurdu, seninle tatlılaşsaydım; yaşayış zaten acı.
Ne olurdu, sen razı olsaydın benden de, herkes kızsaydı bana.
Ne olurdu, seninle aram düzgün olsaydı da, bütün alemlerle aram açılsaydı, dünya yıkılıp yansaydı.
Sen beni sevdikten sonra malın mülkün değeri mi olur? Zaten toprak üstünde ne varsa hepsi de toprak olacakt...ır

Mevlâna Celâleddin-i Rumi

Umut dolu bir hayalle uyurken, hüsran dolu bir gerçeğe uyandık. Yoktu elimizde sihir dolu bir değnek, Altı üstü İNSANDIK..!

anonim

Hasretini söküp atmaya kalksam kendimden; yorgun ellerimle ne kadar uzağa fırlatabilirim ki?

anonim

Eğer ona bir şans daha veriyorsan, kendini birdaha kandırmayı göze alıyorsun demektir..
Marquez ..

Her Ne Kadar Amatör Yaşasakta Hayatı ; En Profesyonelinden Yaşıyoruz Acıları.
Ezel

Dostlarını kendine yakın tut, düşmanlarını daha da yakın.

Ne zaman bu sehirden kaçıp gitme isteği gelse, bir köşeye oturup geçmesini bekliyorum. Gidersem dönmem çünkü biliyorum

cemal süreyya

Aşk, bazen gitmekle kalmak arasında verdiğin en büyük savaştır. "Sevmeyenin aklı, gerçekten sevenin kalbi kazanır bu savaşı". [Nazım Hİkmet]

'Hasretin,yüreğimin sadık bir bekçisidir Sevgili...''Yılmaz Güney

Nokta Koyulduktan Sonra 'Belki' Demek Umut Değil; Çaresizliktir
Anonim

"ViCDAN": Onu herkes yüreğinde taşımaz; dilinde, midesinde ve hatta cüzdanında taşıyanlar vardır.

anonim

Ne kazandın bilmiyorum ama;umarım beni kaybettiğine değmiştir...

anonim

İnsan biriktirmek çok daha pahalı eskiye nazaran
Harcamak bu kadar cazip gelirken...

Elif Sezgin

Benim kelime hazinem çok geniştir, derdim. Senin bir kelimene yetemedim ; Git, ne demekti sevgilim ?

Aşk konusunda yanlış seçimden söz etmek hatalıdır, zaten seçim varsa o yanlıştır.
Marcel Proust

Ne kadar çok seversen, o kadar zayıf olursun. [Game of Thrones]

Dil tencere kapağına benzer. Kıpırdadı da kokusu duyuldu mu; ne pişiyor anlarsın.
Mevlana Celaleddin-i Rumi

Back
Yukarı