İhanet ve gönlü genişlik..

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
R

rebel

Konuk
Merhaba her erkeğin okuması gereken bir ihanet tanımı mevcut ve de bir hayat tecrübesi ile kazanılan bin meleke. Kızlara verilen değerin harcanışı vs. hepsi bu filmde. Yayınlanırsa hemcinslermizin başucu satırları olmasını umuyoruz, saygılarımla.

Sevgili erkek adamlar söze öncelikle erkek ihanet eder mi şeklinde bir soruyla başlamak istiyorum. El cevap -evet edebilir diyeceksiniz belkim ama bu iş esasen kadın milletine has bir meziyettir, nitekim dilimize kazandırılması da bu hatun kişilerce sağlanmış bir olgudur. Biraz sonra okuduklarınızdan sonra bu fikrinizin erkeğin düşünmesi gerekene doğru uygun bir evrim geçirmesini ümid ediyorum.

Nice ölene dek yemin edilen hayatın sonrasına bile o cesaret ve tutkuyla rezervasyon kesilen aşklar birer kavgayla sonuçlanır da erkek adamların eli cebinde kalır, ya da işte durumu tatlı sözlerle kurtarma umudu kalmadıktan sonra, soranlara "ceketimi aldım ve de gittim abi" şeklinde acınacak bir durumla gururu onarmaya çalışırlar.

Bu durum beni bu metni yazmaya mecbur kıldı Hayatımda gördüğüm en karizmatik arkadaşlarımdan birisinin bir kızın önünde köpek olduğunu gördüğüm an bu yazının beynimdeki dizgilerini birer birer oluşturmaya başlamıştım bile. Çok trajik bir olaydı doğrusu...

Yer 10 Ağustos 2001 Ulus parkı.

-Bak Selvin! yaptığın şeye pişman olmayacaksan seni sadece kendinle başbaşa bırakıyorum.. (..karizma hala var)
-İyi sağol Cüneyt anlayışına sevindim dilerim hayırlısı olur.
-Ancak hata ediyorsun selvin. Yine de bir düşün! (..hm taviz)
-Yeterince düşündüm tamam mı! Fikrimi etkilemeye kalkışma! Lütfen Cüneyt. Bak bari dost kalalım.
-Allah Allah ya ben ne dedimki sana? (..Savunma)
-Lütfen uzatmayalım olur mu? (Ruhsuzluk)
-Selvin herşey bu kadar basit mi sence? (Ağlama başlangıcı)
-Sana uzatmayalım dedim! lütfen! (kızın burda yüzü sertti)
-Eğer senden özür dilersem, takrar tekrar sana hiç demediğim birşeyi söylersem , seni canımdan çok sevdiğimi yüzüne haykırırsam ne dersin? Selvin lütfen bari bunu bir düşün ve duygusuz olma. (Hev hev hev hev)
-Evden bekliyorlar Cüneyt. Lafın bitti mi? (Dikkat bu sözde Daha havlayacakmısın diyor)
-Bitti nasıl istersen. Ama bilki seni seven bir insanı ardında bırakıyorsun.(İşte buna hiç gerek yoktu be cüneyt.)
-Bu kadar uzamasını istemezdim, ama mutluluklar son kez.(Tokalaştı gidiyor)
-Dost kalıyor muyuz? (dost kalalımki ilerde boş kalısan yeniden yiyişiriz)
-Bilmiyorum Cüneyt. Yani artık bitti biliyorsun. Mutlu kal ok.? (malum)
-Dur Selvin.. yani ayda yılda bir de olsa arama mı diyorsun? (hev hev)
-Evet öyle hadi bye. (Dakika 90 gol 5 ve TEKME!)

İşte bu duygusuzluk kelimeleri biz erkeklere ait değil kız milletine ait sözler topluluğudur. Konuşmanın sonunda 1.90 lık bir erkeklik abidesi A. Taş mertebesine indirgenmiş dahası bununla kalmayarak kız bu konuşmanın hemen ardından alınan istihbarata göre yeni erkek arkadaşıyla buluşmaya gitmiştir.

Sonuç: Cüneyt Satılmış, Terkedilmiş, Dahası ağzına edilmiştir. Peki kız nasıl bir başka erkeği kolayca buldu? Bir defa kızlarda sadakat mefhumu fazla gelişmiş değildir ve bu oynak bir kriterdir. Şaşırmayalım öyledir. Analarımızı ablalarımızı oluşturan 1950 ve 1980 arası dişi sürümleri müstesna.

Kızın bağlanabilitesi erkekteki Karizma, Parlak gelecek (para demeye gönlüm elvermedi), Çene kapasitesi ve ispatlanamaz yalanlar doğrusallığıyla doğru oranılıdır. Kısacası erkekteki bu niteliklerin yüksekliği kızın sadakatini etkiler. Bunlardan birisinden bile fire verdiğimiz ölçüde ne kadar farklı bildiğimiz farkına inandığımız ilgi duyduğumuz kızlardan yada sevgililerden bile bir tekme yemek boynumuzun borcudur.

Kızlarda bir KALKAN kuralı esastır. Bir er kişi ile birlikte olan bir kıza eğer bir erkeğin asılması durumunda asılan yeni erkek eğer kızın evelden beridir çıkmakta olduğu oğlandan daha fazla bazı artılara sahipse kız erkeğe hiç bir çıktığı çocuk yokmuş gibi davranacaktır kıza sorsanız bile "şimdiye dek kaç kişi oldu hayatında?" cevabı her zaman için ya bir ya da ikidir . Asla üç olmaz. ve Asla üçüncü olmazsınız. Bu esnada diğer oğlanı aramamaya ve hiç umursamamaya başlayacaktır gaddar kız.

Ve bu kızla bir ilişkiye girer, yaşayacağınız aşkı yaşarsınız, sizi samimi bulduğu zamansa sizin ileride o diğer aldatılan oğlanla karşılaşabilme olanağınıza karşın yeni ayrıldığını söylediği(yalan oysa herif pörtföyde bekletilmekte) erkek arkadaşından bahsedecektir.

Siz de keko gibi inanırsanız vay halinize. Bir yığın nedenin birleşimiyle sizi tercih etmiş olan kıza eğer bir noktada fire verirseniz imkanı yoktur kızın samimi davranmasının. Hatun, o andan itibaren sürekli halde sizin diğer açıklarınızı arayacağı sürecin gongunu çalmıştır bir kere. Bir iki üç en son özür dilerim ancak benim sana bahsettiğim birisi vardı ya hani? İşte biz onunla yeniden barıştık ve sanırım ciddi düşünüyoruz sana hayatta mutluluklar diliyorum diyecektir.

Sizeyse g. gibi kalmanın dayanılmaz hafifliğinin tadını çıkarmak düşüyor. Bir de kızlara asılan kişinin kalitesiz ve de harcanabilir kimseler olduğu zamanlar vardır ki kızlar bu tür zamanlarda eğer o kişide bir çekicilik varsa çıktıkları oğlanın lafını bir yere kadar etmezler, ancak ne zamanki o çekici görüntünün devamını getiren parlak gelecek, dil, kültür, karizma gibi şeyler gelmiyor işte o zaman kız lafın arasına bir "erkek arkadaşım" fonu yapacak ve size de kısacası "kurbana" , aleti tutmaktan başka çare kalmayacaktır.

Burada kızın çıktığı erkek arkadaşsa sadece kalkan olarak kullanılan bir zavallıdan başka birşey değildir tek kazancı sadakatisiz ve ilişkiye açık kız arkadaşından aldığı bir kaç üç puan öpücüktür ancak devamında yine de harcanacaktır. Kısacası kız böyle derse o sap'a zerre kadar özenmeyin diye yazıyorum.

Bir de bu kadar bile uzamadan bir kıza karizma yaparken kızın birden erkek arkadaş lafını söylediğini görürüsünüz. ya da hiç yoktan bir cep telefonu konuşması yapar ve sevgilim, tatlım, aşkım katışıklı sözlerle bir konuşmada size kısacası siktir git demenin yollarını arar. Bu ise kurbanın tipsiz olduğu andan itibaren başlayacak bir konuşmadır kısacası kız bu noktada herifin tipine kılığına endamına bakıp ilk anda harcanabilite notunu vermiştir.

Kısacası kızlar aldatma olayı konusunda dünyaya örnek canlı formasyonlarıdırlar.

Peki erkek aldatırmı?

Aslında yapılan eyelmin benzerliği bize aynı kelimeyi kullandırtma hatasını yaptırtmıştır ve bu 20 bin kelimelik dilimizin bize bir cilvesidir sadece. Ancak esasen erkeklerdeki durum kısmen değil bütünüyle farklıdır. Bir erkek bir kızla çıkmaktayken, sevdiği kızı günde 5- 10 defa arar hatırını sorar(gerçi bu da yanaşılmaması gereken karizmayı düşüren bir hadisedir uzak duralım) kısacası erkek , sevdiği kızla brlikteyken zaruri sebepler olmazsa asla kızdan ayrılma yanlısı olamaz. Ancak diyelim daha güzel alımlı ve de hoş kültürlü bir kızla tanıştı.

İşte o an tavlama zamanıdır ki erkek adam eğer işini biliyorsa hiç acımaz ve iş veren kızı bir anda anlar ve bunu kullanarak kızla çıkmayı başarır. Ancak erkek de bir kızla olmadığını söyler. Fakat o anda eski kız hala aklındadır ve zerre kadar ayrılma duygusu yoktur onda. Aksine eskisine karşı vefalıdır ve de ciddi düşündüğü yine eskisidir ama yeni kızdan da beklentileri sevişmek ya da en fazla yatmaktır ancak yine de en çok güvendiği kız en çok tanıdığı kızdır ve o onun ciddi aşkıdır. Kızlardaysa bu tam tersidir kısacası yeni gelene umutlanır eskisini unutmak için hazırdırlar.

Neyse devam edelim erkek adam kızla tanışır çıkar ve sevgili olur bir yeni aşk bulmuştur ama eski kıza asla ayrılık mesajları çekmez çünki abazan geçen günlerin sıkıntısında nimetin hor kullanılmaması ve harcanmaması gerektiğini öğrenmiştir o. Ve her ikisiyle de çıkmaya devam eder. Bilhassa eski kızı terkemek şöyle dursun yenisinden yediği her darbede ona daha da yakşaşabilecektir de ama erkekse ikisini hatta üçünü birden idare edebilir bu adam.

Bu ise asla aldatmak olamaz bu. Gönlü genişliktir değerli yoldaşlar. Kızlarınkini tekrar okuyunuz eski erkeğin durumu harcanma olasılığı bir mendil gibi atılabilirliği vs. bunlardan hiç biri bu temiz eylemde bulunamazlar bile. Tamam belki sadakatisizlik olabiliyor ancak asla yüz çevirme ya da aldatmak sözkonusu bile değildir. Sonuçta eskisi elden gitmiyor ve eskisine duuylan bir sevgiden bir eksilme sözkonusu bile değil hatta hala ciddi düşünülebiliyor. Ancak kız yenisi uğruna eskisini umursamayan bir varlık olarak aldatma kelimesinin her nevi zati ve subuti sıfatlarını üzerinde barındıran bir canlıdır.

Bu sebepten bir erkeğin asla aldatmayacağını en vurucu örneklerle açıklamış bulunuyoruz...

Tüm bu satırları "Yüksel dostum, Bu gerçekten çok farklı bir kız , abi bana dua et hayırlısı olsun, bu kızın nasıl karşıma çıktığını bile anlayamadım, Allah'a şaşkın bi şekilde şükrediyorum abi, olmaz böyle bir şey ya biliyormusun hem güzel hem olgun ve mantıklı. Sanırım Allah gönülme göre verdi" sözlerini bir zamanlar söyleyerek beni gülümseten değerli arkadaşım Cüneyt'in anısına yazdım, dilerim ibret alır ve bu tür tuzaklara gelmezsiniz ve adına kız dediğimiz varlıkları iyi tanır ve ona göre hareket edersiniz, değerli erkek adamlar.

Saygılarımla.

alıntı

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Back
Yukarı