mine

Demirbaşlardan
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
26_%C4%B0ZM%C4%B0R-1.B%C3%96LGE-AKP-4-%C4%B0LKNUR%20DEN%C4%B0ZL%C4%B0.jpg

İlknur Denizli, 12 Ekim 1964'te İzmir'de doğdu. Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği bölümü mezunu oldu. 1986’da çalışma hayatına adım attı. 1999 yılına kadar hizmet sektöründe çalışan Denizli, 1999'dan itibaren sanayici olarak iş dünyasına katıldı. Bu yıllar içinde sivil toplum örgütleriyle ilgili çalışmalarına devam etti. Çocuklara, gençlere ve kadınlara yönelik birçok projede yer aldı.

1997 yılında İZSİAD’a (İzmir Sanayici ve İş adamları Derneği) üye oldu. 19 Şubat 2005'de İZSİAD'a Türkiye'nin ilk kadın Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

2006 yılında İş Adamları Dernekleri Konfederasyonu Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu'na (TÜRKONFED), Batı Anadolu ve Akdeniz Bölgelerini temsilen Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. TÜRKONFED'in 2007 yılı boyunca
nkt.jpg
ana teması olan "İş Gücünde Kadın" çalışmalarının koordinasyonunu ve başkanlığını yürüttü. Anadolu'da çok sayıda girişimci ve iş kadını derneğinin kurulmasına öncülük etti. 2009 yılında İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı'na tekrar seçildi.

İlknur Denizli

* Batı Anadolu Sanayici ve İş Adamları Derneği (BASİFED) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı
* Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve İş Dünyasında Kadından Sorumlu Komisyon Başkanlığı
* İzmir Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Üyeliği
* İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu Üyeliği
* İzmir Başkanlar Kurulu Üyeliği
* Ege Ekonomiyi Geliştirme
nkt.jpg
Vakfı (EGEV) Mütevelli Heyet Üyeliği
* KALDER Danışma Kurulu Üyeliği
* Ege İş Kadınları Derneği Üyeliği
* Kadın Haklarını Koruma Üyeliği
* 21. Yüzyıl Kadın Zirvesi Türkiye Yürütme Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.
Evli ve iki çocuk annesi olan İlknur Denizli, İngilizce bilmektedir.
Kaynak: Siyasetçinin resmi sitesi

Back
Yukarı