İTÜ'de gelecek nesil telekom laboratuvarı

atmaca

Genel Yönetici
Staff member
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
Huawei ve İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliği ile Yeni Nesil Telekomünikasyon Teknoloji Laboratuvarı hizmete açıldı.

Huawei ve Türkiye'nin köklü eğitim kurumlarından İTÜ'nün, kuruluş sürecinde işbirliği yaptıkları İTÜ - Huawei Yeni Nesil Telekomünikasyon Teknoloji Laboratuvarı 22 Ekim'de düzenlenen törenle açıldı. Törene, Telekomünikasyon Kurulu Başkanı Tayfun Acarer, İTÜ Rektör Yardımcısı Mehmet Karaca ve Huawei Başkan Yardımcısı Jiang Yafei'nin yanı sıra davetliler ve basın mensupları katıldı. Tören kapsamında bir de tiyatro gösterisi düzenlenerek, 3N'nin yaratacağı katma değer ve getireceği avantajlar aktarıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi'nin Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) bünyesinde faaliyet gösterecek olan merkezde, başta 3N olmak üzere çeşitli yeni nesil iletişim teknolojileri alanında eğitim verilecek. Huawei'nin uzman mühendisleri tarafından verilecek uygulamalı eğitimlerin hedef kitlesini Huawei müşterisi firmaların teknik personeli, üniversite öğrencileri, öğretim görevlileri ve bilişim basınından gazeteciler oluşturuyor. Merkezin açılışı, Kasım ayında düzenlenecek 3N ihalesiyle aynı döneme rastlıyor.

Ar-Ge Merkezi de geliyor
Teknoloji eğitimlerine büyük önem veren Huawei'nin on dokuz farklı ülkede yirmi iki eğitim merkezi bulunuyor. Özel önem verdiği ülkelerde bilişim sektörüne ve müşterilerine somut katkı sağlamayı öncelikli hedefleri arasında gören şirket, bu amaçla lokal eğitim merkezleri açıyor. Türkiye'yi, bulunduğu coğrafyanın kilit ülkelerinden biri kabul eden Huawei, yakın bir gelecekte bir Ar-Ge merkezi açmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Back
Yukarı