Kemal Kılıçdaroğlu

Aşk'a İnanmışt'ı

Genel Yönetici
Staff member
Katılım
28 Mart 2008
Mesajlar
23.235
Tepki puanı
2.145
Puanları
163
Yaş
40
Bulunduğu Yer
ŞANLIURFA
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
Kemal Kılıçdaroğlu, 17 Aralık 1948de Tunceli Nazimiyede dünyaya geldi. Babasının adı Kamer, annesinin adı Yemuştur.

Eğitim ilk ve orta öğrenimini Anadolunun çeşitli il ve ilçelerinde tamamladı. 1971 yılında Ankara iktisadi ve Ticari ilimler Akademisinden mezun oldu.

Yayın ve Çalışmalar Aynı yıl hesap uzman yardımcılığı sınavını kazanarak Maliye Bakanlığına girdi. Hesap uzmanı olduktan sonra, bir yıl süre ile Fransada kaldı.

1983 yılına kadar hesap uzmanlığı görevini sürdüren Kılıçdaroğlu, 1983 yılında Gelirler Genel Müdürlüğüne daire başkanı olarak atandı. Daha sonra aynı Genel Müdürlükte, genel müdür yardımcısı olarak görev yaptı.1991 yılında, Bağ-Kur, 1992 yılında da SSK Genel Müdürlüğüne atandı. Kısa bir süre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında müsteşar yardımcılığı da yapan
Kılıçdaroğlu, Ocak 1999 ayında kendi isteği ile SSK Genel Müdürlüğünden emekli oldu.

8. Beş Yıllık Kalkınma Planı çalışmalarında, "Kayıtdışı Ekonomi Özel İhtisas Komisyonu" Başkanlığını yaptı.Hacettepe Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Türkiye iş Bankası Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulundu. Halen istanbul Milletvekilliği görevini yürütmektedir.

Ödüller 1994 yılında Ekonomik Trend Dergisince konusunda yılın bürokratı seçildi. Evli ve üç çocuklu olan Kılıçdaroğlunun yayınlanmış üç kitabı ve çok sayıda makalesi bulunmaktadır.
 
Yukarı