1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Mehmetçikten Eğitime Destek

Konusu 'Askerlik Bölümü' forumundadır ve Aşk'a İnanmışt'ı tarafından 22 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Aşk'a İnanmışt'ı

  Aşk'a İnanmışt'ı Genel Yönetici Staff Member

  Katılım:
  28 Mart 2008
  Mesajlar:
  23.252
  Beğenilen Mesajları:
  2.145
  Bulunduğu Yer:
  ŞANLIURFA
  Tuttuğu Takım:
  GALATASARAY
  Skype:
  fehmi56397
  [​IMG]
  Hakkari İl Jandarma Komutanlığı, Yüksekova ilçesinin Ortaç köyündeki 150 yardıma muhtaç öğrenciye 30 bin YTL değerinde kırtasiye malzemesi, kışlık atkı ve bere yardımında bulundu.

  Huzur ve güveni sağlamanın yanında yaz ve kış demeden yöre halkının sorun ve sıkıntılarını yerinde dileyerek dar gelirli ailelere yardım elini uzatan Mehmetçiğin eğitime olan desteği de devam ediyor.
  Yaz aylarında tahrip olan köy okullarını dolaşarak bazı okulları onarıp bazı okullara ise malzeme desteğinde bulunan Hakkari İl Jandarma Komutanlığı ekipleri yöre halkının gönlünde taht kurmaya devam ediyor.
  Önceki gün Hakkari Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Zuhuri Atilla Ataalp, İl Emniyet Müdürü Cavit Çevik, Yüksekova Kaymakamı Mehmet Önal, Yüksekova ilçesine 40 kilometre uzaklıkta bulunan Ortaç köyünü ziyaret ettiler.
  Vali Nasuhbeyoğlu ve beraberindeki misafirler, ilk olarak köy halkının sorun ve sıkıntılarını yerinde diledikten sonra 5 mezradan taşımalı sistemle gelen 311 öğrencinin eğitim öğretim gördüğü, 15 öğretmenin görev yaptığı 12 derslikli Ortaç Köyü İlköğretim Okulu'nu ziyaret ettiler.
  Daha sonra İl Jandarma Komutanlığı tarafından alınan kırtasiye malzemesi ile kışlık atkı ve bere gibi giyim malzemeleri vali ve beraberindekiler tarafından okul yönetimi tarafından tespit edilen yardıma muhtaç 150 öğrenciye dağıtıldı.
  Okulun önünde basın mensuplarına açıklamada bulunan Vali Ayhan Nasuhbeyoğlu, yıllardır köylerde hep modern eğitimin çarelerini aradıklarını belirtti. Nasuhbeyoğlu, "Şimdi geldiğimiz noktada Hakkari gerçekten eğitim ve öğretim kadroları, okul alt yapılarıyla güzel bir noktaya geldi. Son gelen sözleşmeli öğretmenlerle birlikte öğretmen kadromuz daha da güçlendi. Huzur ve güveni sağlamanın yanında eğitim de de bizleri yalnız bırakmayan İl Jandarma Komutanlığı'na teşekkür ediyoruz" dedi.
  Okul çıkışında kendisini bekleyen köylüler ile sohbet eden Vali Nasuhbeyoğlu, bir anda dilekçe akını ile karşılaştı. Vali Nasuhbeyoğlu köylülerin verdiği dilekçeleri teslim alarak gerekenin yapılacağını söyledi.
  Bu sırada valinin yanına gelen bir yaşlı kadın Kürtçe konuşarak hasta oluğunu ve hastaneye gidemediğini söyledi. Bunun üzerine korumalarına talimat veren Vali Nasuhbeyoğlu bir ambulansın köye gelerek yaşlı kadının derhal hastaneye gönderilmesi talimatını verdi. Ziyaret sırasında köyde alınan yoğun güvenlik önlemleri ise dikkatlerden kaçmadı.
  NECMİ ERTUŞ - HAKKARİ
   

Sayfayı Paylaş