Meltem Banko Kimdir

Aşk'a İnanmışt'ı

Genel Yönetici
Staff member
Tuttuğu Takım
GALATASARAY

Meltem Banko 1986 yılında Rizeli bir ailenin 5 çocuğundan biri olarak Rize’nin Pazar ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra 2010 yılında Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Hukuku güçlünün değil, zayıfın silahı olarak gören Banko hukuku sadece meslek olarak değil inancı, yaşam tercihi ve hayat felsefesi olarak tatbik etmektedir.

6 Ekim 2011 tarihinde Avukatlık ruhsatını almış ardından; 1 Ocak 2012 tarihinde Ankara’da kendi hukuk bürosu olan BANKO HUKUK BÜROSU’nu kurmuştur. Halen kurucusu olduğu Banko Hukuk Bürosunda kurucu Avukat olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Ankara Barosu Türk Ceza Mevzuatı ve Uygulamaları , Türkiye Barolar Birliği Bilişim Hukuku İlerieğitim Sertifika Programı, Ankara Barosu Gelincik Projesi Gönüllü Avukatlar Eğitim Sertifikası sahibidir.

Radyo Evi Derneği (RADEV) tarafından 2013 yılında Yılın Pozitif Hukukçusu seçilen ve Internet,Medya Ve Bilişim Federasyonu Genel Koordinatörü görevini icra etmiştir.

Kadın ve çocuk hakları konusunda uzun süre çalışmış, hukuki süreçler konusunda ayrıntılı bilgi ve donanıma sahip, sosyal ve psikolojik iletişim teknikleri konusunda eğitim almış ve şiddet mağduru kadının her türlü sorusunu yanıtlayabilecek düzeyde uzman olmuştur.

Ayrıca aktif olarak sosyal medya aracılığıyla da insanları bilinçlendirmeyi ve yardım etmeyi kendine ilke edinmiştir. Sosyal Medya ile ilgili yapılması gereken yasal düzenlemeleri bu yayınlar vasıtasıyla kamuoyuna bildirmiştir. Halen hacettepe Üniversitesi Kamu Hukuku Bölümünde Yüksek Lisans öğrencisidir. Bekar olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Meltem BANKO’nun Eserleri:

Cezai ve Hukuki Sorumluluk Boyutlarıyla Hakaret ve Özel Hayata Karşı Suçlar
Yazarlar:Ali Parlar , Meltem Banko

Hukuka Ve Ahlak Felsefesinin Yön Veren Sözler
Yazarlar:Meltem Banko, Kurtuluş Tayanç Çalışır

6545 Sayılı Kanun ile Yapılan Değişiklikler Çerçevesinde Cinsel Suçlar
Yazarlar:Ali Parlar, Meltem Banko

Back
Yukarı