1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Ömer Döngeloglu biyografi

Konusu 'Din Adamları' forumundadır ve melek tarafından 17 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

 1. melek

  melek Demirbaşlardan

  Katılım:
  11 Nisan 2008
  Mesajlar:
  2.613
  Beğenilen Mesajları:
  255
  Tuttuğu Takım:
  GALATASARAY
  1968 de TOKAT- Zile de doğdu.İlkokulu Yavuzselim (Altunyurt) İlkokul’unda orta ve liseyi ise Zile İmam-Hatip Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra Sosyal Bilimler ve İlahiyat Fak. Önlisans programlarından mezun oldu. 1986-1996 yılları arasında DİB ‘na bağlı olarak Tokat - Almus’ta İmam-Hatip olarak 10 yıl görev yaptı. Halen yaşadığı ve çok sevdiği İstanbul’a 1996 yılı’nda geldi.Kamu da Şef, Müd. yrd. ve kısa bir süre de Arşiv Müdür’lüğü gibi çeşitli idari görevlerde bulundu. İmkan ve fırsatı buldukça yurt içi ve yurt dışında İslam tarihi ve Siyer-i Nebi ağırlıklı pek çok söyleşi, sohbet, seminer ve konferanslara katıldı ve halen imkan ölçüsün de katılmaya devam ediyor.
  Çeşitli Ulusal tv. ve radyo kanalların da proğramlar yaptı.bunlardan bazıları şunlardır son dört yıldır (2006,07, 08 ve 09) da Ramazan da Kanal-7 ekranların da yayınlanmış bulunan ‘Eyüb Sultan da SAHUR ÖZEL’ ve ‘Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti’ isimli proğramı, haftalık olarak yayınlanmış olan ‘O’NUN İZİNDE’ ve 2008 yılı ağustos ayında kutsal topraklar Mekke ve Medine de çekimleri yapılmış olan ‘ÖNDEN GİDENLER’ isimli Tv Proğramları yayınlandı.
  Çeşitli zamanlarda TRT, Hilal tv., Mehtap tv., Kanal a, Kon.tv gibi kanallarımız da misafir katılımcı olarak çeşitli Proğramlara katıldı. Radyo-7 de 2006 yılı ramazanın da ‘İftara doğru’ proğramını hazırladı.Ayrıca 2007 ve 2008 de 2 yıl boyunca Lalegül fm de ‘Gönüllerin Gülü’ isimli proğramı hazırlayıp sundu.Radyo 15 , Burç Fm, Moral Fm , Özel Fm, Marmara Fm gibi radyolarımız da çeşitli vesilelerle proğramlara misafir olarak iştirak etti. Her çarşamba 19:30 da 102.2 Seyr Fm, www.seyrfm.com da -Yeryüzünün Yıldızları-… adlı radyo proğramları devam etmektedir.
  ESERLERİ: Peygamberin İzinde serisi olarak Mavi Yayıncılıktan çıkmış 1-Peygamberin İzinde,2- Yeryüzünün Yıldızları ve 3- Allah’a Adanmış Hayatlar isimli kitapları ve 4- Uhud konuşması (görüntülü) isimli 4 adet basılmış eserleri bulunmaktadır. Halen Sakarya Üniv. İlahiyat fakültesi son sınıf ta eğitimine devam eden ve İstanbul da yaşayan Ömer DÖNGELOĞLU evli ve beş çocuk babasıdır
   

 2. Aşk'a İnanmışt'ı

  Aşk'a İnanmışt'ı Genel Yönetici Staff Member

  Katılım:
  28 Mart 2008
  Mesajlar:
  23.247
  Beğenilen Mesajları:
  2.145
  Bulunduğu Yer:
  ŞANLIURFA
  Tuttuğu Takım:
  GALATASARAY
  Skype:
  fehmi56397
  Ce: Ömer Döngeloglu biyografi

  saol kardeş
   

Sayfayı Paylaş