şiddet

Aşk'a İnanmışt'ı

Genel Yönetici
Staff member
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
arkadaşlar günümüzde ceşitli şiddet şekilleri ile hayvanlara insanlara kısacası dogadakı her canlıya bir şekilde şiddet uygulanıyor sizce bu dogrumudur veya yanlısmıdır bu konuyu sizlerle paylasıp düşüncelerinizi almak istiyorum bana göre yanlıs

doğru olarmı abi ya yasık o hayvanlara ya nasıl kıyıyolarda vuruolar anlamıom ya :(

tek hayvanlarmı ya insanlar kardeşim :d

yokya şiddet her sekliyle kötü

savunmasız bırıne vurmak acızlıktır :( üfzz bu konu bnı sarmadı :(

baıcm sen bu konudan uzak dur kanımca:D

yaf tamm haklısın kötü bişi ama bazılarıda o dilden anlıo yafs :D

yokya şiddet her sekliyle kötü

muhakkak..bence şiddet duruma ve yerine göre değişir..hayvanlara şiiddete karşıyım fakat insanlarda karşı diilim..

ya insanlık ırkının atasında var sanırım şiddet düşünün bi aile içinde bile farkında olmadan şiddet var konuşmayı bırakıp direk yaptıklarıo şey tehtid oda işe yaramadı ise şiddet evliliklerdew şiddetli geçimsizlik vs.. bide günümüzün konuları çin işgencesi adamlar bunu yaparak zevk duyuyolar ya insanlara bunu yapanlar hayvanlara acırlarmı ya allah aşkına sonumuz gerçekten çok kötü ben asla inanmıyorum şiddete karşıyım diyene o bile zamanında ister istemez şiddet uyguluyo kardeşine arkadaşına veya çevresindekilere sadece işgence yapmak değilk şiddet dövmek vurmak onurunu kırmak bile bi şiddet. bizim asıl yapmamız gereken şiddeti hayatımızda öyle bi noktaya almalıyız ki sanki o bizim hiç sevmediğimiz bi duygu olmalı yada onu kullanmamak için çaba vermeliyiz hepimiz yapıyoruz bunu ama asla zarar verici boyutlarda değiliz allah o zarar verici boyutta olan piskopatlara akıl versin adam öldürmek yada canlı öldürmek bi eğlence değil bunu o küçücük kafalarına soksunlar :mad::mad:

arkadaşlar bi konu böylemi tartışılır? gayriciddi ? hayvan insandan daha değerli öyle mi? bunun nedenlerini çok merak ettim.nedir bu ön yargı ? insan şiddeti hak ediyormuş zaman zaman bunun geçerli nedenleri de açıklanmalı.şiddetin olacağı zamanlar vardır şüphesiz ama bu milletçe,toplumca kabul görmemiş şeylere karşı olmalıdır.Şahsi her konuda şiddet olmaz.Rabbimiz hoşgörüyü emretmiş bizlere,insanlara hata yapma şansı verilmeli.

Back
Yukarı