1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Tek tip askerlikte son durum

Konusu 'Askerlik Bölümü' forumundadır ve Aşk'a İnanmışt'ı tarafından 29 Eylül 2010 başlatılmıştır.

 1. Aşk'a İnanmışt'ı

  Aşk'a İnanmışt'ı Genel Yönetici Staff Member

  Katılım:
  28 Mart 2008
  Mesajlar:
  23.252
  Beğenilen Mesajları:
  2.145
  Bulunduğu Yer:
  ŞANLIURFA
  Tuttuğu Takım:
  GALATASARAY
  Skype:
  fehmi56397
  Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül tek tip askerlikle ilgili, "TSK çalışmasını sundu, inisiyatif Başbakanlık'ta" dedi.

  [​IMG]

  Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, tek tip askerlikle ilgili Genelkurmay tarafından yapılan teknik çalışmaların tamamlanıp Başbakanlığa iletildiğini belirterek, ''Bundan sonra inisiyatif Başbakanlıkta, Başbakanlık Kanunlar ve Kararlar Dairesinde'' dedi.
  Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Irak Savunma Bakanı Abdülkadir Muhammed Casim El Mafraci ve beraberindeki heyetle makamında görüştü. Bakan Gönül, görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. ''Tek tip askerlik'' ile ilgili çalışmalar konusundaki sorular üzerine Gönül, ''Teknik çalışmalar Genelkurmay tarafından tamamlandı ama kanun tasarısı aşamasına gelmedi. Bundan sonra inisiyatif Başbakanlıkta, Başbakanlık Kanunlar ve Kararlar Dairesinde'' dedi.
  "Hükümetin teknik çalışmayla ilgili görüşünün" sorulması üzerine Gönül, şunları söyledi:
  "Bakanlıklara sormadan hükümet görüşü teşekkül etmez. Bu konu hem Milli Eğitimi ilgilendiriyor hem Maliyeyi ilgilendiriyor hem İçişleri Bakanlığını ilgilendiriyor. Her bakanlığın görüşünü almak gerekiyor. Bu, kanunların normal yürüyüşüdür. Bakanlıkların görüşü alınmadan Bakanlar Kurulunda kanun tasarısı haline gelip imzaya açılmıyor. Bu görüşlere göre teknik çalışmada değişiklikler yapılabilir endişesiyle şu aşamada herhangi bir bilgi vermemiz, sonradan değişecek bir hususu söylememiz manasına gelir diye söylemiyoruz.
  Şu anda Genelkurmay çalışmasını Başbakanlığa verdi, Genelkurmay Başkanımızın ziyaretinde. Bundan sonra inisiyatif Başbakanlıkta, Başbakanlık Kanunlar ve Kararlar Dairesinde. Başbakanımızın şahsen yapacağı bir şey değil. Kanunlar ve Kararlar Dairesinin bunu yürütmesi gerekiyor.''
   

Sayfayı Paylaş