Trabzonspor 6 hafta sonra koltuğu bıraktı

aziM

Demirbaşlardan
Tuttuğu Takım
BEŞİKTAŞ
Turkcell Süper Lig'de Bursaspor'a 2-1 yenilen Trabzonspor, ligde 6 hafta sonra liderlik koltuğundan oldu.
Ligin 9. haftasında deplasmanda İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u 4-0 yenerek liderliğe yükselen bordo-mavililer, Bursaspor mağlubiyeti ile ikinci sıraya düşerek liderliği Sivasspor'a kaptırdı.
Teknik direktör Ersun Yanal, kazanabilecekleri bir maçı kaybettikleri için üzgün olduklarını ifade ederek, “Galibiyeti rakibimizden çok isteyen taraftık, ancak olmadı. Bizi çok daha zor maçlar bekliyor. Rakiplerimizi de zor maçlar bekliyor. Bu ligde inişler, çıkışlar, farklı sonuçlar olacaktır” dedi.
Lige daha çok konsantre olup yollarına devam edeceklerini ifade eden Yanal, “Trabzonspor, yenilgiye rağmen zirve yarışı içindedir. Liderliği kaybettik ama biz lig sonunda bu noktada bulunmak arzusundayız” diye konuştu.
FUTBOLCULARDAN LİDERLİK TOPLANTISI
Trabzonsporlu futbolcuların Bursaspor maçından sonra soyunma odasında kısa süreli toplantı yaptıkları bildirildi.
Bordo-mavili takımın genç oyuncusu Barış Memiş, maçtan sonra takımın ağabeyi konumundaki oyuncuların bir konuşma yaptıklarını belirterek, “Bursaspor karşısında liderliği bıraktığımızı biliyoruz. Ama biz aramızda yaptığımız konuşmada bu maçı unutmamız ve önümüzdeki maçı alıp yeniden lider olmamız gerektiği fikrine vardık. Kendimize güveniyoruz” dedi.
Barış Memiş, Bursaspor yenilgisinin kendilerini üzdüğünü kaydederek, “Ama önümüzdeki maçı alıp yeniden liderliğe yükselebiliriz. Bunun için Eskişehirspor maçını kazanmak istiyoruz” diye konuştu.
Barış, kendisini daha çok geliştirmesi gerektiğini düşündüğünü de kaydederek, şunları söyledi: “Hocam bana (seni asla kaybetmeyeceğim) dedi. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Barış, bu kadar değil. Her zaman, her hafta daha çok üzerine koymam gerektiğini biliyorum. Dünü unutup, ileriye bakmam gerektiğini de biliyorum. Barış bu değil, Gerçek Barış'ı ortaya çıkarmak için elimden geleni yapacağım.”

Cevap: Trabzonspor 6 hafta sonra koltuğu bıraktı

bence iyi oldu:D bize yol acıldı devamına iniş

Back
Yukarı