Windows 7'nin ismi belli oldu

aziM

Demirbaşlardan
Katılım
19 Mayıs 2008
Mesajlar
1.910
Tepki puanı
1.129
Puanları
113
Yaş
46
Bulunduğu Yer
44-63
Tuttuğu Takım
BEŞİKTAŞ
Windows 7'nin ismi belli olduVista'nın yerini alacak olan ve uzunca bir süredir gündemde tutulan yeni işletim sistemi Windows 7 için Microsoft sonunda resmi ismi belirledi.
2609_w7_275_2.jpg

Bu ay içerisinde WinHec ve PDC konferanslarında ön beta sümüyle kullanıcıların karşısına çıkacak olan Windows 7'nin resmi ismi belirlendi.
Bugüne kadar kod adı olarak yedinci nesil işletim sistemi olduğundan ötürü Windows 7 ismini kullanan Microsoft, vista blog sayfaları üzerinde Mike Nash aracılığıyla yeni işletim sistemine dair ismin resmi olarak kabul edildiğini de duyurdu. Buna göre yeni isim Windows 7 olacak.
Bu şaşırtıcı! seçimi aktaran Nash, kod adının resmi sürümde kullanılacak olmasının da Microsoft için bir ilk olacağını aktardı. Nash, önümüzdeki hafta ve aylarda blog üzerinden daha fazla bilgiyi de kullanıcılarla paylaşacağını sözlerine ekledi.


kaynak_mynet
 
Cevap: Windows 7'nin ismi belli oldu

Microsoft'un Vista'dan sonraki işletim sistemi Windows 7 hakkında ilk ekran görüntüleri de gelmeye başladı.
2209_w7_590.jpg

2010 yılında çıkması planlanan ve vista'nın yerini alacak işletim sistemi Windows 7 üzerine çalışmalar son sürat devam ediyor.
Vista tabanının üzerine yeni özellikler eklenerek oluşturulacak olan Windows 7'de üçüncü safhaya (M3) dair ilk ekran görüntüleri de gelmeye başladı. Görünüşte Vista ile çok büyük benzerlikler taşıyan ancak dokunmatik ekran desteği başta olmak üzere pek çok yeni özellikleri bulunan yeni Windows'un ekran görüntüleri....
01.jpgGiriş ekranı
02.jpgMasaüstü
04.jpgBaşlat menüsü
05.jpgProgramlar
09.jpgWindows 7 hoşgeldiniz
 
Cevap: Windows 7'nin ismi belli oldu

Umarım Vista gibi suyunu çıkramazlar.
 
Cevap: Windows 7'nin ismi belli oldu

aynı beklenti içerisindeyim,vistayı kullanmaktan vazgeçtik artık...
 
Back
Yukarı