1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Yirmi yaş dişi ne zaman çekilir

Konusu 'Ağız ve Diş Sağlığı' forumundadır ve mine tarafından 30 Aralık 2013 başlatılmıştır.

 1. mine

  mine Demirbaşlardan

  Katılım:
  5 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.903
  Beğenilen Mesajları:
  106
  Cinsiyet:
  Bayan
  Bulunduğu Yer:
  ankara
  Tuttuğu Takım:
  GALATASARAY
  Yirmi yaş dişi büyük sıkıntı yaratabilmektedir oldukça ağrılı ve sıkıntılı durumlara neden olan 20 yaş dişleri gerektiğinde tedavi eidlmeli ve çekilmelidir.Yirmilik dişin yan çıkması halinde bütün sorunlar bir arada da yaşanabilir.
  Yirmi yaş dişinin çekilmesi gereken durumlar olduğu gibi çekilmesini gerektirmeyecek durumlarda dişin çekilmesinin sorunlara neden olabileceği belirtiliyor.Yirmi yaş dişlerinin normal pozisyonunda, normal yolunda olmaması her zaman sorun yaratır.Yirmi yaş dişlerinin normal pozisyonunda, normal yolunda olmaması her zaman sorun yaratır. Ama bu dişler normal pozisyonundaysa ve çıkması gerektiği şekilde çıkıyorsa çekilmesine gerek olmaz.

  Yirmi yaş dişi her koşulda çekilmeli mi?

  Herhangi bir rahatsızlık vermeyen yirmi yaş dişinin kesinlikle çekilmemesi gerektiğini belirtiyor.Rahatsızlık vermeyen yirmi yaş dişi kesinlikle çekilmemelidir. Ancak bir rahatsızlık varsa, öndeki dişleri sıkıştırıyorsa, öndeki dişleri ileriye doğru ittirip onların çarpık hale gelmesine yol açıyorsa, bir öndeki dişlere sağlıksız bir şekilde yaklaşıp onların çürümelerine neden oluyorsa, ağrı yapıyorsa çekilmesi uygundur.

  Kaynak:forumdas
   

Sayfayı Paylaş