iOS 9 Güncellemesinde Hata!

atmaca

Genel Yönetici
Staff member
Katılım
27 Mart 2008
Mesajlar
4.396
Tepki puanı
914
Puanları
163
Yaş
35
Bulunduğu Yer
Gaziantep
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
ios-9-yuklemesinde-hata-705x290.png


iOS 9 çıktı çıkmasına ancak, indirme işleminde sıkıntı yaşanıyor.

Sonunda beklenen an gelmiş ve Apple'ın yeni işletim sistemi olan iOS 9, beta süreçlerinin ardından tam sürüm olarak tüm iOS kullanıcılarına sunulmuştu. Daha önceden yaptığımız haberde dünyanın önemli şehirlerinde çıkış saatlerini bildirdiğimiz iOS 9, TSİ 20:00'da indirilmeye hazır hale gelmişti.

Buraya kadar herşey iyi, güzel. Ancak, bir heves ile yeni iOS sürümüne kavuşmak isteyen kullanıcıları küçük bir süpriz bekliyor; iOS 9 yüklemesi hata veriyor! Daha siftah yapamadan arıza çıkaran iOS 9, çoğu kullanıcıyı hayal kırıklığına uğratmış durumda.
12007095_10153593961074110_117692703_n.jpg

Olaya sebep olan hatanın sebebi kesin olarak bilinmiyor. Ancak gelen haberlere göre hata sadece iPhone'larda yaşanıyor (iPad'lerde herhangi bir sıkıntı yok). İlk olarak sürümün OTA versiyonlarında hatanın yaşandığı söylenmişti fakat iTunes'dan indirmeye çalışan kullanıcılar da benzer sorunu yaşamakta. Muhtemelen sunucu kaynaklı bir hata olan bu durumun kısa süre içinde çözüleceğini düşünüyoruz.

Bu arada bazı kullanılar telefonlarını yeniden başlatarak indirme işlemini gerçekleştirmenin işe yaradığını söylemekte. Ancak şöyle de bir risk var; indirme işlemi devam ederken tekrar hata meydana gelebilir. Bu da işlemin yarıda kalması gibi bir tehlikeye davetiye çıkarıyor. Yani bizden size tavsiye; o kadar beklediniz, birazcık daha bekleyin, kafanız rahat şekilde iOS 9'unuza kavuşun.

Güncelleme: Şu an pek çok kullanıcı sorunsuz bir şekilde yükleme işlemini gerçekleştirebiliyor.

Kaynak: Webtekno
 
Yukarı