Nokia, Microsoft'un Yaptırımı Bittiği Gibi Telefon Pazarına Girmeye Hazırlanıyor

atmaca

Genel Yönetici
Staff member
Katılım
27 Mart 2008
Mesajlar
4.396
Tepki puanı
914
Puanları
163
Yaş
35
Bulunduğu Yer
Gaziantep
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
nokia-microsoft-un-yaptirimi-bittigi-gibi-telefon-pazarina-girmeye-hazirlaniyor-705x290.jpg


3 yıllık bir aranın ardından Nokia, yeniden telefon pazarına girmenin hazırlıklarını yapıyor. Nokia’nın telefon yarışındaki yeni başlangıcı 2016’da verilecek.

Micrsosft’a cihaz kanadını devrederken yaptığı anlaşma gereği 2016 yılına kadar telefon kulvarında rekabete giremeyecekti. Bu süreç içinde Nokia’nın yeniden telefon pazarına girmek gibi bir niyetinin olmadığına dair de haberler çıksa da son söylentiler ve yapılan hamleler, Nokia etiketi ile yeni bir telefon göreceğimiz yönünde.

Microsoft’un parmağı olmaksızın Nokia logosu taşıyan cihazları 2016 yılında göreceğiz; ancak bu cihazlar Nokia fabrikalarından çıkmış kendi üretimi cihazlar olmayacak. Nokia N1 tablet modelinde yaptığı gibi bir başka üretici ile anlaşarak kendi ürünlerini ürettirecek.

Nokia’nın bu modelleri aynı zamanda firmanın üretimi olan Z Launcher gibi uygulamaları dahili olarak içerecek ve Nokia dışarıdan ürettirdiği bu telefonlara yazılım desteğini kendi çözümlerinden sunacak. Diğer taraftan telefon pazarına bir başkasının ürettiği kendi markasındaki telefonlarla girerek tonlarca yatırım yapmaktan da kurtulan Nokia, bir ihtimalle yerini çoktan kaptırdığı Samsung ya da Apple gibi firmalara rakip olamasa da pazardan bir miktar pay almayı ve eski adını kurtarmayı deneyecek.

Kaynak: Webtekno
 
Yukarı