atmaca

Genel Yönetici
Staff member
Tuttuğu Takım
GALATASARAY
samsung-bu-zamana-kadarki-en-guclu-android-tabanli-kapakli-telefonu-sm-g9198-i-duyurdu-705x290.png

Geçtiğimiz ay TENAA kayıtlarında ortaya çıkan Samsung’un kapaklı telefonu SM-G9198, resmi olarak duyuruldu.

Samsung fanlarının hala Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus’ın etkisinde olduğu sırada şirket, bu zamana kadar üretilmiş en güçlü donanıma sahip kapaklı telefon modelini duyurdu. Geçtiğimiz ay TENAA kayıtlarında ortaya çıkan telefon modelinin hangi özelliklere sahip olacağı da netlik kazanmış oldu.

3.9 inç büyüklüğünde ve 768 x 1280 çözünürlüğünde Super AMOLED ekranla birlikte gelecek olan cihaz, Gorilla Glass 4 teknolojisiyle korunacak. 6 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 808 çipsetiyle gelecek olan telefon, bu zamana kadar ki en güçlü işlemciye sahip (Android tabanlı) kapaklı telefon olarak satışa sunulacak.

Samsung-SM-G9198-Android-flip-phone.jpg

Genişletilebilir 16 GB dahili hafıza ve 2 GB RAM’i bulunan SM-G9198, f/1.9 açılı 16 MP çözünürlüğünde arka ve 5 MP çözünürlüğünde ön kameraya sahip olacak. İşletim sistemini ise Android 5.1.1 Lollipop oluşturacak.

Samsung-SM-G9198-Android-flip-phone%20%281%29.jpg

LG, yakın bir zaman önce Gentle ismindeki kapaklı telefonunu duyurmuş ve küresel pazarda da satışa çıkarılacağını belirtmişti. Samsung’un kapaklı telefonlar arasındaki en güçlü üyesinin ise küresel pazara çıkarılacağı şu an için bilinmiyor. Benim kanaatim, SM-G9198’in yalnızca Çin’le sınırlı kalmayıp dünya genelinde de satışa sunulacağı yönünde.

Samsung-SM-G9198-Android-flip-phone%20%283%29.jpg

Kaynak: Webtekno

Back
Yukarı